iPhone 11 vs Samsung Galaxy S20 FE

Redmi Note 8'den yeni bir telefona gecmeyi dusunuyoruz. Xiaomi'yi 2020 yilinda aldim. Her şey cok guzelde ama 1 yildan sonra performansi gozle gorulur sekilde dusmeye basladi. Simdi oldukca donuk donuk oluyor. Bize 3-5 yili rahat cikaracak bir telefon lazim. iPhone sahibi hiç olmadim nasıl bir şey bilmiyorum. Genel duydugum problem pili cok cabuk bitiyor oluyordum. Samsung'u ise bizzat kendime aldim. Genel olarak memnunum oyle abartilacak bir yani da yok. Fiyattan dolayi arada kaldim. Eger aralarinda cok bir fark yoksa Samsung'u alirim.

Uzun ömürlülük konusunda kesinlikle iPhone, 2-3 yıl sonra iPhone 11 performans olarak S20 FE'ye fark atmaya başlayacaktır büyük ihtimalle. Ayrıca o şarjı hızlı bitiyor mevzusu 2017'de falan kaldı, şu anda iPhone 14 Pro Max S23 Ultra'ya fark atıyor pil konusunda.

Uzun ömürlülük konusunda kesinlikle iPhone, 2-3 yıl sonra iPhone 11 performans olarak S20 FE'ye fark atmaya başlayacaktır büyük ihtimalle. Ayrıca o şarjı hızlı bitiyor mevzusu 2017'de falan kaldı, şu anda iPhone 14 Pro Max S23 Ultra'ya fark atıyor pil konusunda.

Ayni seyleri S20 FE ilk ciktiginda da duyuyorduk :p 3 yil gecti, cihaz ilk halinden cok daha hizli calisiyor. Snapdragon varyanti su an nasıl iPhone 11'den daha hizliyse 2-3 yil sonra da oyle kalacak. Ayrica 14 Pro Max'in pil konusunda S23 Ultra'ya fark attığı yok, GSMArena ve her ne kadar guvenmesem bile DXOMARK pil konusunda S23 Ultra modeline daha fazla puan vermis, zira bu sene gecen senenin aksine TSMC'nin uretim bandindan gecen cok daha verimli bir yonga seti kullanildi, ki derin detaylara bakilacak olursak Galaxy For 8 Gen 2'nin, A16'dan daha az guc harcadigini gorebilirsiniz. Bu arada GSMArena ve DXOMARK 4G ve 4, 5G'de test ediyor pili. Hadi yine IOS'un bosta daha az pil tuketimi aktif olmayan kullanimlarda 14 Pro Max'i bir adim One cikarabilir ancak "fark atiyor" gibi tabirleri okumak goz yasartici.
Not: 8 Gen 2, yuk altinda A16'dan daha az guc tukettigi icin aradaki farki oyunda bariz bir sekilde gorebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da bol mobil verili ve en fazla gercegi yansitan gunluk kullanim testi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gecmis olsun. Dun siparis verdik. Bu sabah geldi. Iade edebiliriz ama hic gerek yok.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-05-29 saat 18.32.14.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-29 saat 18.32.14.jpg
    115 KB · Görüntüleme: 33

Yeni konular

Geri
Yukarı