iPhone 11 vs Samsung S20/ S20+

Mustafa42

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi akşamlar arkadaşlar. Şu an 5 yıldır kullandığım cihaz iPhone 7 Plus. Yeni cihaz almak istiyorum. 2 cihaz arasında kaldım. iPhone 11 ve Samsung Galaxy S20 arasında kaldım. Benim için önemli olan kamera performansı. İnternette araştırdığımda S20 cihazının ısınma problemi olduğunu okudum. Bugün cihazı bir teknoloji firmasında inceledim. Cihazın ilk kurulum yaparken ısındığı ve ısınırsa cihazı kullanmaya başladığınız ilk hafta ısınma olabilir dedi. Onun dışında herhangi bir ısınma olmaz dediler. Instagram'ya da başka sosyal medyalara gönderi ya da hikaye paylaşırken kalite kaybının yaşanmadığını söylediler. Sanırım Samsung'un bir anlaşma yaptığını ve eskiye nazaran daha az kalite kaybının yaşandığını söylediler. Ayrıca en az 5 sene güncelleme alacağını söylediler. S20+ pil konusunda S20'ye göre daha iyi olduğunu söylediler. Ne derece doğru olduğunu bilmiyorum. İkilimde kaldım arkadaşlar. iPhone 7 Plus telefonum 5 senedir güncelleme aldı ve en az 1 güncelleme daha alacak. Samsung sizce iPhone gibi uzun süreli güncelleme alır mı? Ve en az 5 sene donma, kasma yapmadan kullanabilir miyim? Sizlerin yorumunu bekliyorum arkadaşlar. iPhone 11 ile mi yoksa S20 ile mi devam edeyim? Yorumlarınızı bekliyorum. Hepinize teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung ana android sürümü olarak 3 sürüm güncelleyeceğini açıklamıştı. 5 sürüm almaz. Güncelleme politikası değiştiyse ne iyi olur. Ama güvenlik güncellemeleri 5 yıl süreyle devam edebilir diye düşünüyorum. iPhone 11 tanıdığım vasıtasıyla kısa süre deneyimleme şansı buldum gayet iyi bir cihazdı.

5 yıl kasmadan kullanmak size bağlı bir durum diye düşünüyorum. Ben şahsen kullanım alışkanlığınıza göre alışveriş yapmanızı tavsiye ederim sizin önemli olan şeyler hangi cihazda daha ön plandaysa onu alın.

S20 modelinde ısınma sorunu söz konusu değil. Arka kamera video performansında 11 daha üstün, fotoğraf çekiminde de 11 modeli daha gerçekçi sonuçlar veriyor. Gece fotoğraf çekiminde S20 serisi detay kısmında daha iyi iş yapıyor. Gündüz fotoğraf çekimleri birbirine çok yakın, sahneden sahneye göre her iki modelde birbirini geçebiliyor. Gerçekçi renk bakımından Iphone 11 daha iyi sonuç veriyor.

Performans ve donanım olarakta 11 modeli S20 serisinden daha üstün.

S20 modelinde ısınma sorunu söz konusu değil. Arka kamera video performansında 11 daha üstün, fotoğraf çekiminde de 11 modeli daha gerçekçi sonuçlar veriyor. Gece fotoğraf çekiminde S20 serisi detay kısmında daha iyi iş yapıyor. Gündüz fotoğraf çekimleri birbirine çok yakın, sahneden sahneye göre her iki modelde birbirini geçebiliyor. Gerçekçi renk bakımından Iphone 11 daha iyi sonuç veriyor.

Performans ve donanım olarakta 11 modeli S20 serisinden daha

Performans ve donanım olarakta 11 modeli S20 serisinden daha üstün.
Yorumunuz için teşekkür ederim. İphone ile devam etmek istiyorum ama İphone 11 den daha ucuza daha iyi ekran ve daha yüksek kapasiteye sahip olduğu için S20 düşünmüştüm. İphone kamerası dediğiniz gibi daha doğal.

Alacaksanız iPhone 11 alın ve geçin. Kafanız rahat olsun. Keşke iPhone 11 alabilecek kadar maddi durumum iyi olsaydı.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Allah size daha iyisini kullanmayı nasip etsin inşallah. Aslında kimse telefon için bu kadar bütçelere çıkmak istemez. Yurt dışında kimse 7000 birime telefon almaz ama maalesef ülkemizde şartlar böyle. Bu kadar bütçe ayırmamın sebebi 5-6 sene telefon değiştirmeden rahatça kullanmak istemem. Değilse İphone , Samsung veya diğer markalar önemli değil sonuçta hiçbiri bana kazanç sağlamıyor. Samsung S20 düşünmemin sebebi ise daha iyi ekran, daha yüksek kapasite olduğu için düşünmüştüm ama internette olumsuz yorumlar (ısınma problemi, çok fazla şarj tüketmesi gibi yorumlar ) okuduğumdan İphone 11 daha mantıklı geliyor. Ayrıca ios sistemin daha fazla güncelleme alacak olması S20 cihazın ne kadar android güncelleme alacağı belli olmamasından dolayı İphone 11 seçimi uzun süre kullanım için daha mantıklı şahsen bana göre. Keşke 1000 birim verip düşünmeden 12 pro 128 gb alabilsek ama bizim için hayal. Tekrar yorumunuz için teşekkür ederim.
S20 alırsan pişman etmez, tercih senin artık.
Çok sağolun moderatörüm. Sağlıcakla kalın.

iPhone'dan yana tereddüt etmeyip Samsung ne olur acaba diye konu açtınız diye tahmin ediyorum. Merak etmeyin ona da bir şey olmaz. Şu an gönlünüz neye gidiyorsa onu alın bence hocam.
Ha bir de güncellemeden de bahsetmişsiniz. Alışık olduğunuzdan daha kısa süreli ve az güncelleme alacaktır Samsung, bilginiz olsun. Ancak bu hayati bir kayıp değildir bana sorarsanız.

iPhone'dan yana tereddüt etmeyip Samsung ne olur acaba diye konu açtınız diye tahmin ediyorum. Merak etmeyin ona da bir şey olmaz. Şu an gönlünüz neye gidiyorsa onu alın bence hocam.
Ha bir de güncellemeden de bahsetmişsiniz. Alışık olduğunuzdan daha kısa süreli ve az güncelleme alacaktır Samsung, bilginiz olsun. Ancak bu hayati bir kayıp değildir bana sorarsanız.
Yorumlarınız için teşekkür ederim hocam. Karar verip alıcam inşallah. İyi akşamlar. Sağlıcakla kalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı