iPhone 11 vs Samsung S21 FE

Duman_TR

Hectopat
Daha fazla  
Kafam çok karıştı herkes farklı bir şey söylüyor fiyat olarak da S21 FE daha avantajlı ama iPhone bu parayla alırsam değecek mi diye de düşünüyorum sizce hangisi daha iyi?
  • Oyun oynarım ama çok fazla oynamam.
  • Kamera açısından.
  • Dayanıklılık açısından(su, yere çarpma vurma kırılma)
  • Ekran.
  • Batarya.
  • Eğer birini alırsam yıllarca kullanacağım (4-6 yıl)
  • Vb.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafam çok karıştı herkes farklı bir şey söylüyor fiyat olarak da S21 FE daha avantajlı ama iPhone bu parayla alırsam değecek mi diye de düşünüyorum sizce hangisi daha iyi?
  • Oyun oynarım ama çok fazla oynamam.
  • Kamera açısından.
  • Dayanıklılık açısından(su, yere çarpma vurma kırılma)
  • Ekran.
  • Batarya.
  • Eğer birini alırsam yıllarca kullanacağım (4-6 yıl)
  • Vb.
Ekran Samsung daha iyi.Batarya konusunda da Samsung. Oyun performansında İphone. Kamera açısından da İphone. İphone alman daha mantıklı. Uzun süre güncelleme alacak cihazın. Kırmazsan bozmazsan 8 yıl kullanırsın.

Ekran ve bataryada Samsung daha iyi. Performans başa baş gibi. Kamera hakkında yorum yapamayacağım. iPhone 11 Full HD ekran olmadığından ben tercih etmezdim.

1661766211987.png

1661766222135.png

Fiyat problem değilse iPhone ama fiyat problemse S21 FE.

F/P olarak bakılacak olunursa eğer S21 FE yazılım güncellemesi ömrü hariç iPhone 11'den çok daha iyi bir cihaz. Lakin Android tarafının kullanıcıya sunulan özellikler olarak genellikle 5-6 sene önden gittiğini düşünürsek çok büyük bir dert konusu değil. Ek olarak DeX vb. özellikler de belki hoşuna gidecek özelliklerden olur.

Şu anda;
S21 128'lik modeli Amazon üzerinde TR garantili olarak 11.000 TL'ye bulunabiliyor.
S21 FE 5G 128'lik modeli Beko/Arçelik şubelerinde TR Garantili olarak 11.700 TL'ye bulunabiliyor.
iPhone 11 64'lük modeli ise Amazon üzerinde TR garantili olarak 14.000 TL'ye bulunabiliyor.

Aradaki fiyat farkına sırf Apple logosu için para vermek, mantıklı değil. Ben olsam S21 veya S21 FE tercih ederdim.

Hocam bende telefon tercih ederken özellikle bu iki model arasında kalmıştım. İki cihazı da canlı olarak incelediğimde özellikle ekran kalitesi beni cezbettiği için S21 FE aldım. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Batarya anlamında pek bir beklentiniz olmasın. Zaten cihazda tek memnun olmadığım konu bataryası. Ben alırken S21 FE daha ucuzdu ama şuan S21 daha ucuz ona da bakabilirsiniz.

Hocam bende telefon tercih ederken özellikle bu iki model arasında kalmıştım. İki cihazı da canlı olarak incelediğimde özellikle ekran kalitesi beni cezbettiği için S21 FE aldım. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Batarya anlamında pek bir beklentiniz olmasın. Zaten cihazda tek memnun olmadığım konu bataryası. Ben alırken S21 FE daha ucuzdu ama şu an S21 daha ucuz ona da bakabilirsiniz.

Günlük kullanımını yazabilir misin S21 için batarya kullanımından uçuk kaçık şeyler beklemiyorum bende oyun vs. oynamayan birisi için 1 günü çıkartmayacak seviyede mi?

Günlük kullanımını yazabilir misin S21 için batarya kullanımından uçuk kaçık şeyler beklemiyorum bende oyun vs. oynamayan birisi için 1 günü çıkartmayacak seviyede mi?
Kullanıma göre değişkenlik gösterebilir fakat kendi kullanımımda hep mobil veri ile sosyal medya uygulamaları ve tarayıcı ile ortalama 3 saat ekran süresi alıyorum. İşin içine konum ve Bluetooth girerse bu süre daha da düşüyor. Aynı kullanımı hep wifi ile yaparsam 5 saati geçen ekran süresi alabiliyorum. Genelde gün içerisinde iki kere şarj ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı