iPhone 11 vs Samsung S21 Plus

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
10-12

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Bu yaz telefon almayı planlıyorum. 2017'den beri hâla aktif olarak iPhone 7 kullanıyorum. iPhone uzun kullanım süresi ve performansından dolayı dikkatimi çekiyor. Özellik olarak ise S21 Plus 120Hz ekran ve AMOLED ekran ile ilgimi çekiyor ve mantıklı geliyor. Açıkçası daha önce çok üst düzey olmayan bir telefon olan J7 Prime kullanmıştım kısa bir süre. Performans olarak kötüydü. Samsung kullanan akrabalarımda ise telefon başlarda performansı yüksek, 1 sene falan geçince kasmaktan kullanılamaz hale geliyordu. Samsung 3-4 senede performansı ne kadar değişir sizce? 10-12 bin TL bandında başka bir telefon öneriniz var mıdır?

Vallahi bende iPhone almak istedim ama 3 nesil eski cihaza o parayı vermek istemedim, durumum olduğu halde, yeni modellerinin de aşırı abartılı fiyatları var, çok saçma oldu fiyatları 24 25 binler yani.

@onrcmr Vergiler midir falan bilmiyorum. Ülkemizde iPhone fiyatları olması gerekenin neredeyse 2 katına satılıyor. Eski nesile ben de bu kadar para vermek istemiyorum. Çokta zengin bir ailede de yaşamıyorum. Bir telefona bu kadar para verince 5-6 sene kullanmak istiyorum.

@onrcmr vergiler midir falan bilmiyorum. Ülkemizde iPhone fiyatları olması gerekenin neredeyse 2 katına satılıyor. Eski nesile ben de bu kadar para vermek istemiyorum. Çok da zengin bir ailede de yaşamıyorum. Bir telefona bu kadar para verince 5-6 sene kullanmak istiyorum.

Aynen öyle vergiler tabii ki başka açıklaması yok enayi gibi hissetmek istemiyorum kendimi o yüzden almıyorum almayacağımda. Araba muhabbetine döndü bu iş.
Ben s21 plus aldım memnun sayılırım aramıyorum iphone falan.
Şu an 11.400 fiyat performans olarak ağır bastı 5 yılda güncelleme alacağını açıkladı samsung

@onrcmr Kaç aydır kullanıyorsunuz acabA? Performans düşüşü falan gözlemlediniz mi? Veya şikayet ettiğiniz bir kısmı var mı?

1 ay oldu şarj konusu değişken ben ortalama 5_6 saat arası ekran süresi alıyorum ama yoğun benim telefonum her şey açık iPhone şarj konusunda daha iyiydi, yani şöyle iPhone kullanınca bayağı yiyor pili kullanmazsan timsah modunda telefon Android sistemi biraz daha enerji tüketen bir sistem.
Kamerası portre modu falan çok başarılı geldi bana telefon sağlam hissiyatı falan güzel.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı