iPhone 11 vs. XR vs. 8 Plus

• Konuyu başlatan Zagw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B

Zagw

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, uzun süredir Android kullanıyorum ve artık iOSa geçiş yapmak istiyorum ancak cihazlar arasında kararsız kaldım. Öncelikle cihazdan beklentilerim kamerası, cihazın güncelleme ömrünün uzun olması ve PUBG tarzı oyunlarda ekran kaydedici açık olsa bile kasmayacak bir cihaz olması.
Şu an kullandığım cihaz A50.
Ben şu anda bütçeme göre 4 telefon arasında kaldım bunlar;
iPhone 11: Bu cihaz çok güzel ancak ekran konusunda tereddütlerim var ve bu sorun ekran kaydedicide sıkıntılar yaratabilir kaliteli videolar çıkar mı emin değilim
iPhone XR da olabilir.
iPhone 8 Plus: Bu cihazın ekranı büyük ve PUBG tarzı oyunlarda daha iyi olabilir. Kamerası da çok kötü değil ancak telefon 2017 çıkışlı olduğu için güncelleme ömrü fazla kalmadı gibi gözüküyor.
Ve son olarak iPhone SE 2020 düşünüyorum ancak batarya kapasitesi çok düşük bu konuda sıkıntı yaratabilir.

Sizler bana hangi cihazı tavsiye edersiniz arkadaşlar?

Selamlar arkadaşlar, uzun süredir Android kullanıyorum ve artık iOSa geçiş yapmak istiyorum ancak cihazlar arasında kararsız kaldım. Öncelikle cihazdan beklentilerim kamerası, cihazın güncelleme ömrünün uzun olması ve PUBG tarzı oyunlarda ekran kaydedici açık olsa bile kasmayacak bir cihaz olması.
Şu an kullandığım cihaz a50.
iPhone 11: Bu cihaz çok güzel ancak ekran konusunda tereddütlerim var ve bu sorun ekran kaydedicide sıkıntılar yaratabilir kaliteli videolar çıkar mı emin değilim.
iPhone XR da olabilir.
iPhone 8 Plus: Bu cihazın ekranı büyük ve PUBG tarzı oyunlarda daha iyi olabilir. Kamerası da çok kötü değil ancak telefon 2017 çıkışlı olduğu için güncelleme ömrü fazla kalmadı gibi gözüküyor.
Ve son olarak iPhone SE 2020 düşünüyorum ancak batarya kapasitesi çok düşük bu konuda sıkıntı yaratabilir.

Kendim XR kullanıyorum çok hızlı ve güzel bir cihaz tek kamera ile yapmadığım şey yok ön kamerası 1080p 60FPS kayıt alabiliyor ve her türlü oyunu Full ayarlarda oynuyorum kafam çok rahat 60 FPS oynatıyor her oyunu hızlı bir cihaz ve ekranı çok kaliteli.

Ekranı sıkıntılı olabilir diyorsunuz ama iPhone 11 ekranı 6.1 inç iken 8 Plus'ın ekranı 5.5 inçtir.

11 ile XR benzer deneyim yaratacaktır. Salt ekran performansı için 8 Plus daha mantıklı, kameradan ve ömürden feragat edecekseniz. SE 2020 hem ekrandan hem bataryadan sınıfta kalıyor. 11 için bütçeniz yetiyorsa 11 alın.

Küçük ekranda rahat ederi diyor iseniz bütçeyi de fazla zorlamamak adına SE olabilir. XR yerine hiç düşünmeden 11 alın. 8 Plus dediğin gibi oyunlarda sıkıntı çıkarmaz fakat güncelleme ömrü yazdığın 11, SE gibi modelelre göre daha az.
Senin yerinde olsam 11 alırdım.

Şu an kullandığım cihaz A50.
iPhone 11: Bu cihaz çok güzel ancak ekran konusunda tereddütlerim var ve bu sorun ekran kaydedicide sıkıntılar yaratabilir kaliteli videolar çıkar mı emin değilim
iPhone XR da olabilir.

SE bataryadan dolayı alınmaz. XR ile 11 arasında minik farklar var. Benim için aralarındaki geniş açılı kamera farkı çok önemli. Bu yüzden XR almazdım. 11 ile XR'ın batarya kapasiteleri arasında küçük fark var fakat işlemci sayesinde 11 daha iyi batarya sağlıyor. Apple'ın çıkardığı son telefonların hiçbirinde işlemci gücüne dair sıkıntı yaşamazsın. Ekran kaydedici falan tırt yani. Merak etme. Neler neler editliyorlar. Telefonlar ısınmıyor bile. O yüzden bütçene göre en uygun olanı al ama SE'yi çıkart listeden.

Hocam bence ASUS ROG Phone 3 almaya çalışın. 90 FPS PUBG deneyimi ve özellikleri çok iyi. Donanım olarak çok iyi aynı zaman da yazılımı da çok iyi. Oyunlarda çok iyi. Yurtdışından getirtilmiş bir tane alabilirsiniz.

İlla iOS derseniz. 11 alın derim. Ama ROG 3'ü düşünün.

Ekranı sıkıntılı olabilir diyorsunuz ama iPhone 11 ekranı 6.1 inç iken 8 Plus'ın ekranı 5.5 inçtir.
Yorumunuz için teşekkür ederim demek istediğim 8 plus tablet görünümü tarzı olduğu için oyunlarda daha avantajlı olabilir ve ekran kaydedicide daha iyi sonuçlar verebilir

Yorumunuz için teşekkür ederim demek istediğim 8 plus tablet görünümü tarzı olduğu için oyunlarda daha avantajlı olabilir ve ekran kaydedicide daha iyi sonuçlar verebilir
Sırf tutuş ergonomisi olarak 8 Plus alacaksanız almayın, çözümleri bolca mevcuttur. Joystick benzeri aparatlar satılıyor.

Geri
Yukarı