iPhone 11 Wi-Fi Sorunu

HeadBanger

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim bir internet problemim var. Uzun zamandır TürkNet kullanıyorum şu ana kadar hiçbir problemim yoktu. Ama bir şey fark ettim ki iPhone 11 telefonumun Wi-Fi internet hızı çok düşük. İndirme testi yaptığımda 16 17 Mbps gibi sonuçlar alıyorum. Aynı işlemi eski telefonumda yaptığımda olması gereken gibi 33 34 Mbps hızları alıyorum. IPhone'umda internet ayarlarını sıfırladım ama yine hiçbir şey değişmedi. Modem arayüzünden de en uygun kanalı seçtim bir şey fark etmedi otomatiğe çektim yine aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.
Örnek de vermek gerekirse eski telefonumda (Lenovo p2) Twitch uygulamasında çatır çatır 960P izleyebiliyorum ama iPhone 11'de maalesef izleyemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum aynısı bende de var valla nasıl çözeceğim bilemiyorum. Annemin telefonu iPhone 7 o rahat rahat 24 Mbit hız alıyor. Ben aynı Wi-Fi’de 2-3 Mbit alıyorum ne yaptıysam olmadı.

Birkaç ayar yaptım daha iyi sonuçlar almaya başladım modem arayüzüne gir eğer 2.4GHz modem kullanıyorsan kablosuz menüsünden kanal bant genişliğini 20 MHz yap ve en boş kanalı seçmeye çalış. Ama yine hala tam istediğim performansı alamıyorum 960P izleyemiyorum.(Yaptığım bu düzenlemeler sonucu 24Mbps hıza çıktı cihazım)

Rica ederim. Ama gerçekten çok merak ediyorum böyle bir telefonun niye bu şekilde bir problemi var. Eski külüstür telefonum bile bu konuda daha iyi! (Hala Wi-Fi hızımda dalgalanmalar oluyor 12 14 gibi hızlara düşüyor.)
Problemi çözdüm sanırım Bluetooth'u ayarlardan tamamen kapatınca hızım normale çıktı bir anda, gerçekten çok şaşırdım 32 33 gibi hızları görünce. Bunu da deniyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam 20 MHz ‘e çektim modem ayarlarından. Oldu gibi sanki internetim 24 Mbit yaklaŞIK19-20 Mbit alıyorum eskiye göre bayağı iyi tabii. Bir süre sonra hız yeniden düşüyordu ancak 1 saattir bir düşüş yok. Bu şekilde devam ederse dileyin benden ne dilerseniz. Yaklaşık 4-5 aydır uğraşıyorum valla :D.
Tekrardan bilgilendirme yapıyım istedim. Wi-Fi hızım 1-2 saat yüksek hızlarda seyretti. Ondan sonra yeniden 2-3 Mbit seviyelerine düştü. Benim sorunumun Wi-Fi ile alakası olduğuna inanıyorum. Çünkü başka Wi-Fi'lerde bu sıkıntıyı yaşamıyorum. Evde olan Wi-Fi'mde olunca bu sorun insan gerçekten üzülüyor. 5 GHz kullanmaya devam edeceğim.

Son düzenleme:
Hocam 20 MHz ‘e çektim modem ayarlarından. Oldu gibi sanki internetim 24 Mbit yaklaŞIK19-20 Mbit alıyorum eskiye göre bayağı iyi tabii. Bir süre sonra hız yeniden düşüyordu ancak 1 saattir bir düşüş yok. Bu şekilde devam ederse dileyin benden ne dilerseniz. Yaklaşık 4-5 aydır uğraşıyorum valla :D.
Tekrardan bilgilendirme yapıyım istedim. Wi-Fi hızım 1-2 saat yüksek hızlarda seyretti. Ondan sonra yeniden 2-3 Mbit seviyelerine düştü. Benim sorunumun Wi-Fi ile alakası olduğuna inanıyorum. Çünkü başka Wi-Fi'lerde bu sıkıntıyı yaşamıyorum. Evde olan Wi-Fi'mde olunca bu sorun insan gerçekten üzülüyor. 5 GHz kullanmaya devam edeceğim.

Benim modemimde 5 GHz özelliği yok maalesef artık Bluetooth'u kapayıp gireceğim yapacak bir şey yok :(

Geri
Yukarı