iPhone 11'den hangi cihaza geçilmeli?

Bütçe
17000
12 malzeme kalitesi ve tasarım anlamında 11'in üstünde. 11'in ekranındaki kalın bezel'lardan kurtulmak için bile 12'ye geçilir, ki daha bunun işlemci farkı gibi kısımları da var. Yani 11 serisinden telefon kullanıp tekrar 11 serisinden bir telefona geçmek o için uğraşa değmez kanımca, sonuçta telefon + para verip direkt alınmıyor. Satış ve alış süreci de var bu işin. O topa girmişken daha fark edilebilir bir değişiklik yapmak en iyisi.
12 malzeme kalitesi 11 Pro ve Pro Max'den mi üstün ? 12 alüminyum kullanırken 11 Pro ve 11 Pro Max paslanmaz çelik kullanıyor ?

11'den 11 Pro Max'e geçse;
•Ekranda İPS LCD'den OLED'e geçecek.
•Alüminyum bir kasadan paslanmaz çelik kasaya geçecek.
•Kamerada artış olacak.
•Bataryasında artış olacak.
•Daha ince bir cihaza geçecek.

12 malzeme kalitesi 11 Pro ve Pro Max'den mi üstün ? 12 alüminyum kullanırken 11 Pro ve 11 Pro Max paslanmaz çelik kullanıyor ?

11'den 11 Pro Max'e geçse;
•Ekranda İPS LCD'den OLED'e geçecek.
•Alüminyum bir kasadan paslanmaz çelik kasaya geçecek.
•Kamerada artış olacak.
•Bataryasında artış olacak.
•Daha ince bir cihaza geçecek.
12, 11'den üstün dedim. 12 serisinin genel olarak görünüşü ve elde verdiği hissiyat daha premium, ayrıca uzun yıllar paslanmadan kullanılacağından da eminim. 11'den 12 pro veya pro max'e geçerse çıkacak artıların listesi çok daha fazla. 120hz ve a14 bile şu listeye bedel olabilir zaten, ki sayılan maddelerin çoğu 12 pro'ya olan geçişte de mevcut olacak ama daha iyi haliyle. Artık arkadaşın kararına kalmış ben önerimi yaptım.

12, 11'den üstün dedim. 12 serisinin genel olarak görünüşü ve elde verdiği hissiyat daha premium, ayrıca uzun yıllar paslanmadan kullanılacağından da eminim. 11'den 12 pro veya pro max'e geçerse çıkacak artıların listesi çok daha fazla. 120hz ve a14 bile şu listeye bedel olabilir zaten, ki sayılan maddelerin çoğu 12 pro'ya olan geçişte de mevcut olacak ama daha iyi haliyle. Artık arkadaşın kararına kalmış ben önerimi yaptım.
12 alamayacağını söyledi zaten ? Ve paslanmaz çelik var diye alimünyum'un paslanması ne alaka ?🤣

11 Pro ve ya 11 Pro Max'e geçebilirsin. iPhone 11'in durumu nedir ? Pil sağlığı, garanti durumu vs.?
%87 pil sağlığı ve garantisi geçen yaz bitti.

Arkadaşlar 12 veya 12 pro max tabiki isterim fakat bütçemi belirttim 3k-4k maksimum yani o sebeple olmayacak öneriler yapmazsanız sevinirim.Onun dışında android tarafından da öneriler verebilirsiniz.Her türlü öneriye açığım Xiaomi,samsung,oneplus vs vs...

Son düzenleme:
%87 pil sağlığı ve garantisi geçen yaz bitti.

Arkadaşlar 12 veya 12 pro max tabiki isterim fakat bütçemi belirttim 3k-4k maksimum yani o sebeple olmayacak öneriler yapmazsanız sevinirim.Onun dışında android tarafından da öneriler verebilirsiniz.Her türlü öneriye açığım Xiaomi,samsung,oneplus vs vs...
12.000₺ civarına satarsan;
iPhone 11 Pro, 11 Pro Max , 12 mini belki 12 bulabilirsin. Artık iOS kullanmak istemiyorsan, sıfır olarak alacağın cihaz S21 FE.

Merhaba 1 yıldır iPhone 11 256 GB telefonumu kullanıyorum fakat artık cidden sıkıldım. Çok fazla dizi, film izliyorum ve son zamanlarda ekrandan aşırı şikayetçiyim.
Yani yıl olmuş 2022 ve 720p, LCD ekran çok can sıkıcı olmaya basladi.
Bu sebeple üstüne 2-3K arası para ekleyip, baska bir telefon modeline gecmeyi düşünüyorum. Yani ya takas yapacağım ya da iPhone 11'i satıp geçeceğim nasıl olursa artık.
Aklimda telefonlar Samsung S21FE ve olursa iPhone 11 Pro Max çünkü hem ekranı büyük ve güzel hem de bataryası oldukça iyi(YouTube'daki testlerde vs.)
Sizin önerileriniz nelerdir? Arkadaşlar, sizce ne yapmalıyım?

Hocam bence IPhone'dan Android'e geçmeyin, ya geçebilirsiniz ama belki performans konusunda şikayetci olabilirsiniz (hemen şimdi olmasa da 1-2 yıl sonra performans düşmeleri gözle görülür derecede olacaktır.) Ya ihpne 11 Pro Max alın ya da 2. El bulabilirseniz (piyasasını bilmiyorum ama) iPhone 12 alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı