iPhone 11'in pil sağlığı düşüyor

Nahz

Hectopat
Merhaba, şubat ayında aldığım iPhone 11'in pil sağlığı haziran ayına girmeden önce %100 olarak gözüküyordu.

Haziran ayının başında %99'a düşünce, hadi pil sağlının düşme süreci başladı artık dedim.

İki gün önce %98 oldu. Ardından bugün tekrar düştü ve %97 oldu.

Apple destek ile iletişime geçtiğimde donanımsal bir sorun olmadığını söylediler. Bu iOS son sürümüyle alakalı olabilir mi?

Telefonun şarjı %20'ye düştüğünde direk şarja takıyorum. Şarjdayken oynamıyorum. Bu döngü satın aldığımdan beri devam etmekte.

Adaptör olarak spigen 27W kullanıyorum.

Hocam Adaptör W değeri fazla olduğu için olabilir. iPhone 11'de hızlı şarj desteği en fazla 18W. Tavsiyem 18W adaptör alın bir de öyle deneyin eğer hala düşüyorsa batarya sorunludur.

Pil sağlığının giderek artmasını beklemiyordunuz herhalde. Pil sağlığının kafanıza takmayın takıntı haline getirmeyin. Alıştığınız şekilde kullanmaya devam edin. Şarjın yetmediği rahatsız olduğunuz yere kadar kullanın sonra değişim yaptırırsınız.
Tavsiyem kendi önerilen adaptörü ile şarj etmeniz.

Pil sağlığının giderek artmasını beklemiyordunuz herhalde. Pil sağlığının kafanıza takmayın takıntı haline getirmeyin. Alıştığınız şekilde kullanmaya devam edin. Şarjın yetmediği rahatsız olduğunuz yere kadar kullanın sonra değişim yaptırırsınız.
Tavsiyem kendi önerilen adaptörü ile şarj etmeniz.
Öyle bir beklentim yok zaten. Pil sağlığının 3 günde 2 rakam düşmesi kafama takıldı. Bu hafta içerisinde orjinal 20W adaptöre geçiş yapacağım.

Hocam Adaptör W değeri fazla olduğu için olabilir. iPhone 11'de hızlı şarj desteği en fazla 18W. Tavsiyem 18W adaptör alın bir de öyle deneyin eğer hala düşüyorsa batarya sorunludur.
Hocam telefonlar alabileceği maksimum W değerinin üstünde akım alamıyor diye biliyorum.

Merhaba, şubat ayında aldığım iPhone 11'in pil sağlığı haziran ayına girmeden önce %100 olarak gözüküyordu.

Haziran ayının başında %99'a düşünce, hadi pil sağlının düşme süreci başladı artık dedim.

İki gün önce %98 oldu. Ardından bugün tekrar düştü ve %97 oldu.

Apple destek ile iletişime geçtiğimde donanımsal bir sorun olmadığını söylediler. Bu iOS son sürümüyle alakalı olabilir mi?

Telefonun şarjı %20'ye düştüğünde direk şarja takıyorum. Şarjdayken oynamıyorum. Bu döngü satın aldığımdan beri devam etmekte.

Adaptör olarak spigen 27W kullanıyorum.

Normal dostum Apple sürekli haberi cıkıyor yazılımsal deli gibi sorun cıkarıyor gecen haberde şey gordum Apple pil performans sorunu varmış çözümü yokmuş.

18W destekliyor fakat ondan olduğunu sanmıyorum. Çünkü iPhone’lar alabildiği güçten fazlasını alamıyor diye biliyorum.

Yeni adaptör almanıza gerek olduğunu düşünmüyorum, fikrimce boşa para vermiş olursunuz. Yanlış bilmiyorsam, zaten yukarıda arkadaşında belirttiği gibi Max W değerinden fazla almayacaktır. Orijinal adaptör kullandığınız sürece sorun olmaz. Ben de iPhone 11 kullanıcısıyım. Kafanıza takılacak bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak günlük kullanımda aşırı bir düşüş fark ederseniz o zaman teknik servise başvurmanızda fayda var.

Düşmesi normal sonuçta 4 ay olmuş değil mi ? nasıl kullanıyorsunuz ne sıklıkla şarj ediyorsunuz hergün en az 2 kere veya 1 kere mi ? normal yani sonuçta pilin bir ömrü var bu azalacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı