iPhone 11'in pil sağlığının %95'e düşmesi normal midir?

Lebronbro

Zeptopat
Daha fazla  
Birkaç soru sormak istiyorum.
1-) 3 şubat 2022'de aldığım iPhone 11'in pil sağlığının bugün %95'e düştüğünü gördüm. Bu düşüş normal mi, yoksa fazla mı düşmüş?
2-) telefonu %100'e kadar şarj edin diyenler var, bazıları ise %20-%80 arası şarj edin diyor. Şarjı nasıl olmalı?
3-) düşük güç modu kullanılmalı mı yoksa önemli bir şarj ihtiyacı olmadığı zaman kullanmamalı mıyız?

20-80 arası şarj edin. Benim 12 1. yılının sonunda %99 görmüştü hiç dikkat etmediğim halde. Bu pil dayanıklığı bir noktaya kadar şans. Fakat sizde aşırı bir durum gözükmüyor.

17 aylık 12 sahibiyim ve %86'da sağlığım, orijinal dışında hiçbir şarj aleti kullanmadım, pil sağlığı destekleyicisi açık nasıl oluyor bilmiyorum.

Düşük güc modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanılmalı mı?

Eskiden 2 gün kullandığım telefonun şarjı artık akşama doğru bittiğinden mecbur kullanıyorum ben.

Düşük güc modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanılmalı mı?
Gerekmediği sürece kullanılmamalı. Ben %20 seviyesinde gelen uyarıyla açıyorum. Şarjım bu seviyenin üstündeyken açtığımda cihaz işlemci hızını gereksiz sınırlıyor ve tat kaçıran takılmalar, animasyon atlamaları oluşuyor. Ve pil sağlığınız normal ben bir senelik kullanımda %84 seviyesini gördüm.

1-) 3 Şubat 2022'de aldığım iPhone 11'in pil sağlığının bugün %95'e düştüğünü gördüm. Bu düşüş normal mi, yoksa fazla mı düşmüş?
2-) telefonu %100'e kadar şarj edin diyenler var, bazıları ise %20-%80 arası şarj edin diyor. Şarjı nasıl olmalı?
3-) düşük güç modu kullanılmalı mı yoksa önemli bir şarj ihtiyacı olmadığı zaman kullanmamalı mıyız?

iPhone 13 kullanıcısıyım. Orijinal şarj aleti kullanıyorum. Şarj olurken falan kullanmıyorum ve pil sağlığı %91 olmuş. Biraz şans işi olduğunu düşünüyorum yine de dikkat etmek lazım.

1-) 3 şubat 2022'de aldığım iPhone 11'in pil sağlığının bugün %95'e düştüğünü gördüm. Bu düşüş normal mi, yoksa fazla mı düşmüş?

Normal değil bence, 9 aydır kullanıyorum 3 ayın sonunda 99'a düştü ve hala şu an 99'da.

Birde sürekli şarja tak çıkar yapılmamalı diye düşünüyorum, taktıysan bırakacaksın çıkardıysan tekrar düşene kadar kullanacaksın bu sefer bu yöntemle kullanıyorum bakalım. 3.ayına giriyor cihaz çok şükür memnunum üzmüyor beni.

Geri
Yukarı