iPhone 12 ekran pempeleşip kapandı

Dohc Vtec

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba daha önce 1-2 kere daha basıma gelmişti birkaç ayda bir olan bir olay bu. 5 dakika önce Instagram'dan haber videosu izlerken bir anda hoparlörden cızırtı sesi geldi ekranımın altından başlayarak ortasına doğru pembe kareler çıktı telefon dondu tepki vermedi sonrasında kendisini resetledi ve hiçbir şey olmamış gibi açıldı. Telefona şarj veya kulaklık bağlı değil pil sağlığım %85 her şeyi orijinal ve oda sıcak veya soğuk değil. Başına gelen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son durum nedir?

Apple Online destek ile görüştüm telefona Apple'nin bir program yükleyip cihazın testini istediler. Testi yaptım bir sorun görünmüyor ama yetkili servise götürün bir de orada baksınlar dedi. Ben götürmedim sonrasında. Servis bana uzak ve eskisi gibi çalışmıyorlar. İlk seferinde sorun yok deyip 2. sefer cihazı götürdüğünüzde sorun var diyorlar. Kulaklığı götürmüştüm bu şekilde yaptılar 2. kez verdiğimde kabul edip değişim yaptılar. 2 kez hem yol çekip hem telefonsuz kalmak istemiyorum yani sonuç olarak.

Anladım ara ara bende de panic hatası veriyor. Ay sonu şehir dışına çıkıp götürebilirim ilk seferde olacağı için değişim istesem değiştirirler mi?

Duyduğum kadarıyla Apple artık swap ürün vermiyormuş Türkiye'de bu iş çok fazla uyanıklığa dönüştüğü için. Diğer üreticiler gibi sorunlu parçayı değiştiriyorlarmış, ne kadar doğru bilmiyorum duyduğumu söylüyorum. Degisim politikasını araştırmanız gerek. Samsung'da aynı parça 3 kere arıza verirse kapalı kutu ile değiştiriyorlardı diye biliyorum mesela.

Geri
Yukarı