iPhone 12 kapatıp açınca şarjı artıyor

Daha bir aylık yanlış gösterse ne olacak kaç olacak sanki.

Güncellemeden sonra sıfırlamak lazım mı sizce.

iOS 15'ten geçtiysen sıfırlaman lazım. Eski sürümün sistem dosyaları yeni sürümle çakıştığında yazılımsal hatalar oluşur. Bunun önüne geçmek için dfu mod ile sıfırlayıp temiz kurulum yapmak lazım.

Aşınmadan kastın nedir?

Telefonun şarjını %20 olmadan tak %100 olunca çıkar. 6 aydır bu şekilde kullanıyorum telefonumu pil sağlığı %100.
Hocam selamlar hala aktif misiniz bilmiyorum ama yine de sorayım şarjı %20 altına düşürmeden %80 veya %100 de çekebilirim değil mi ? pilde herhangi bir hasar bırakır mı çoğu izlediğim videoda %80 de çıkarın diyordu

iPhone ve diğer kaynaklardan gördüğüm %20'de şarja takım %80 olduğunda çekilmesi. Eğer uzun süre dışarıda kalınacaksa %100 yapılması öneriliyor. Çünkü zaten %100 de olsa bu şarj bitiyor %80 de olsa. Bataryanın ömrüyle ilgili döngüler sayılıyor. %20 seviyesinde takıp %80 seviyesinde çıkarıldığında daha sağlıklı olduğu söyleniyor.

Hocam selamlar hala aktif misiniz bilmiyorum ama yine de sorayım şarjı %20 altına düşürmeden %80 veya %100 de çekebilirim değil mi ? pilde herhangi bir hasar bırakır mı çoğu izlediğim videoda %80 de çıkarın diyordu
%100 olunca çek sürekli %80 olunca çektiğini düşün telefonu sürekli %60 şarjda kullanacaksın bu olay tam komedi telefona kaç bin TL veriyorlar şu kafaya taktıkları olaya bak. Telefonuna Apple Destek indir oradaki mesaj kısmından Apple mühendislerine sor bak bakalım ne diyecekler sana.

%100 olunca çek sürekli %80 olunca çektiğini düşün telefonu sürekli %60 şarjda kullanacaksın bu olay tam komedi kaç bin TL telefona veriyorlar şu kafaya taktıkları olaya bak. Telefonuna Apple destek indir oradaki mesaj kısmından Apple mühendislerine sor bak bakalım ne diyecekler sana.

İlk telefonumda aşırı özen gösterirdim garantisi dolmak üzereyken(2) pil sağlığı 90 civarındaydı fakat telefonum çalındı. O gün bugündür yeni telefonumda özen göstermiyorum çok. 30-40 bin lira verdikten sonra canını alırım telefonun 2-3 bin lira verir orijinal bataryasını da servisine taktırırım kafasındayım.

%100 olunca çek sürekli %80 olunca çektiğini düşün telefonu sürekli %60 şarjda kullanacaksın bu olay tam komedi telefona kaç bin TL veriyorlar şu kafaya taktıkları olaya bak. Telefonuna Apple Destek indir oradaki mesaj kısmından Apple mühendislerine sor bak bakalım ne diyecekler sana.
sağolun hocam

Geri
Yukarı