iPhone 12 mini batarya sağlığı hızlı düşüyor

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Telefonu 2021 Mayıs ayının başında aldım ilk defa batarya sağlığına 1.5 ay önce bakmıştım %94 görünüyordu, bugün baktığımda ise %89 gibi bir değer ile karşılaştım.
Bu düşüş biraz hızlı değil mi? Bundan önce iPhone 7 kullanıcısıydım ve 4.5 yıl boyunca kullandım şu an bile batarya sağlığı %86 seviyesinde.
Garantiden batarya değişimi talep etmem için hangi şartları sağlıyor olması lazım telefonun?

Not: Bu düşüşlerden önce batarya performansı gayet yeterliydi gün içinde aktif kullanmama rağmen günü tamamlatıyordu bana lakin son 1 aydır akşam olmadan şarj bitmeye başlıyor ve özellikle boşta şarjı çok gitmeye başlaması beni biraz rahatsız etti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiden batarya değişimi talep etmem için hangi şartları sağlıyor olması lazım telefonun?

Herhangi bir şart aranmıyor sanırım. Daha önce servise batarya sağlığı düşük olduğu için götürdüğümde ücretsiz olarak değişmişti. Sorun bataryada olabilir çünkü bu kadar kısa sürede böyle düşmesi normal değil.

Herhangi bir şart aranmıyor sanırım. Daha önce servise batarya sağlığı düşük olduğu için götürdüğümde ücretsiz olarak değişmişti. Sorun bataryada olabilir çünkü bu kadar kısa sürede böyle düşmesi normal değil.
Iphone 7 cihazım için servisden randevu aldığımda, batarya durumunun çok iyi olduğunu bu düşüşün normal olup devam etmesi durumunda işlem yapacaklarını söyleyip başlarından savmışlardı. İnşallah bunda da aynı şeyi yapmazlar.

Garantiye girebilmesi için 500 şarj döngüsü tamamlanmadan yüzde seksene gelmesi gerekiyor.

Bu yazılım ile şarj döngüsüne bakabilirsin.

Garantiye girebilmesi için 500 şarj döngüsü tamamlanmadan yüzde seksene gelmesi gerekiyor.

Bu yazılım ile şarj döngüsüne bakabilirsin.
İndirip kurdum ve henüz 307 sarj olarak görünüyor, sök tak 500'e tamamlasam olmaz mı acaba? :)

İndirip kurdum ve henüz 307 şarj olarak görünüyor, sök tak 500'e tamamlasam olmaz mı acaba? :)

O öyle olmuyor hocam 0'dan 100'e tam şarj'ı esas alıyor. 500 şarj çarkına ulaşmadan yüzde seksen altına düşer ise garanti içinde ücretsiz değişim yapılıyor.

O öyle olmuyor hocam 0'dan 100'e tam şarj'ı esas alıyor. 500 şarj çarkına ulaşmadan yüzde seksen altına düşer ise garanti içinde ücretsiz değişim yapılıyor.
Batarya ölmeden değiştirmem diyor kısaca, döngünün tamamlanması için illa %100'e şarj olması mı gerekiyor? Eğer öyleyse %90 küsürdeyken çok şarjdan çektim onlar sayılmamış oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı