iPhone 12 Mini beklenir mi?

solace

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, bir süredir telefonsuz geziyorum, yaklaşık 3 hafta kadar oldu. Bunun sebebi de yeni çıkacak iPhone serisini alabilmek için eski telefonumu satmamdı, neden bu kadar erken sattın vs. demeyin çünkü tek fırsatım buydu satabilmek için ve elimden çıkardım fırsatım varken.

Bildiğiniz üzere iPhone 12 ve 12 Pro, 23 Ekim'de Türkiye hariç neredeyse bütün ülkelerde satışa sunuldu. Bize de 3-4 Aralık gibi satışa sunulacak deniyor, yani tüm dünyaya çıkış tarihinden 1,5 ay sonra. 12 Mini ve 12 Pro Max ise daha geçtiğimiz hafta çıktı, eğer onlar da 1,5 ay sonra çıkacaksa en erken yıl başında bize satışa uygun hale gelecek demektir, ki bu da oldukça uzun bir süre benim açımdan telefonsuz geçirmek için. Yeni çıkan seriden ben 12 Mini almak istiyorum çünkü diğerleri bana çok büyük geliyor, bundan önceki telefonum 11 Pro'ydu ve o bile büyük geliyordu, özellikle kontrol merkezini yukarıdan aşağı çekerken vs. Sadede gelecek olursak, tek elimle rahatça kullanabildiğim ama hem günümüz teknolojisini barındıran hem de gelecek 4-5 sene boyunca destek sağlayacak bir telefon istiyordum ve 12 Mini tam da benim aradığım telefon şu an. SE 2020 üzerinde de düşündüm fakat adında 2020 geçmesine rağmen o telefon resmen 2015 yılından kalma bir yapıya sahip, tabiri caizse iPhone'um olsun da ne olursa olsun diyenlerin aldığı bir telefon, üstelik tek kamerası var ve ben telefonla çok fazla fotoğraf/video çekimi yapıyorum, bu nedenle benim için çift kameralı olması önemli bir özellik. Aklımı kurcalayan mesele ise şöyle, bildiğiniz üzere iPhone 11'in şu an Apple'ın Amerika sitesindeki dolar bazındaki fiyatı 600 dolar, TR sitesindeki fiyatı ise 8000 Lira. 12 Mini'nin dolar bazındaki fiyatı ise bildiğiniz üzere 700 Dolar ve eğer 12 Mini'nin fiyatı böyle 10K falan olacaksa hiç beklemeden başka telefon alacağım. Benim sorum ise şu: sizce 12 Mini'nin TR fiyatı tam olarak ne kadar olur? 9 Bin lirayı geçer mi? Sizce TR'ye özel bir fiyat yaparlar mı 12 Mini için çünkü 8000-8500 bandında olursa ben yok satacağını düşünüyorum bu telefonun? Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
8.000-8.500 aralığında gelmesi çok zor bu kur ile. Beklemeyin iPhone 11 alın.
Bana da öyle geliyor ama 11 Pro'dan normal 11'e geçmek düpedüz downgrade olacak benim için. Üstelik ekranı hem istemediğim kadar büyük hem de OLED bile değil, ayrıca bezellar da yine kalın. Açıkçası iPhone X'e bile dönmeyi düşündüm sırf 11 Pro'dan edindiğim kullanıcı deneyimim kesilmesin diye ancak ondan da emin değilim, neticede o da 3 yıllık bir telefon artık. XS Deseniz fiyatı 11 ile kapışıyor ikinci elde vs. Çok arada kaldım kısaca.

Bana da öyle geliyor ama 11 Pro'dan normal 11'e geçmek düpedüz downgrade olacak benim için. Üstelik ekranı hem istemediğim kadar büyük hem de OLED bile değil, ayrıca bezellar da yine kalın. Açıkçası iPhone X'e bile dönmeyi düşündüm sırf 11 Pro'dan edindiğim kullanıcı deneyimim kesilmesin diye ancak ondan da emin değilim, neticede o da 3 yıllık bir telefon artık. XS Deseniz fiyatı 11 ile kapışıyor ikinci elde vs. Çok arada kaldım kısaca.
O zaman 11 Pro'da kalmanız daha iyi olur, değiştirmek için mantıklı bir neden göremiyorum.

12 Mini'nin fiyatını kestirmek zor. 11 pronuzu da satmışsınız. Açıkçası bir yola girmişsiniz artık. Geri dönmek size hem para hem zaman kaybettirir. Ayrıca 12 mini benim de çok beğendiğim bir cihaz boyutları dolayısı ile. İdareten bir telefon ile ihtiyacınızı karşılayın 12 mini geldiğinde alırsınız diyorum. Son olarak 11 Pro'yu satıp tekrar 11 almak saçma olur 12 Mini'yi almazsanız.

12 Mini'nin fiyatını kestirmek zor. 11 pronuzu da satmışsınız. Açıkçası bir yola girmişsiniz artık. Geri dönmek size hem para hem zaman kaybettirir. Ayrıca 12 mini benim de çok beğendiğim bir cihaz boyutları dolayısı ile. İdareten bir telefon ile ihtiyacınızı karşılayın 12 mini geldiğinde alırsınız diyorum. Son olarak 11 Pro'yu satıp tekrar 11 almak saçma olur 12 Mini'yi almazsanız.
Şu an geçici olarak elimde iPhone 5 var ve açıkçası 11 Pro'dan sonra boyut olarak o kadar hoşuma gitti ki anlatamam, fakat çoğu uygulamayı çok yavaş açıyor, özellikle kamera gerektiren uygulamalar resmen donuyor ve şarjını resmen içiyor. Günlük kullanımda bile şarjı gitmiyor gibi bir şey eski oluşundan kaynaklı olarak. Üstelik çoğu emojiyi, uygulamayı vs desteklemiyor bile. Bu nedenle yeni bir model almam zaten şart ama dediğim gibi 12 Mini bu gidişle yıl başında çıkacak, kur ne olacak belli değil, bir artıyor bir azalıyor, açıkçası arada kaldım çok fazla. Yani downgrade yapmışken gidip X falan alıp arta kalan parayı başka şeylere harcamak çok mantıksız gelmiyor açıkçası, 11 yerine X almak çok da üzmez bence performans açısından.

Şu an geçici olarak elimde iPhone 5 var ve açıkçası 11 Pro'dan sonra boyut olarak o kadar hoşuma gitti ki anlatamam, fakat çoğu uygulamayı çok yavaş açıyor, özellikle kamera gerektiren uygulamalar resmen donuyor ve şarjını resmen içiyor. Günlük kullanımda bile şarjı gitmiyor gibi bir şey eski oluşundan kaynaklı olarak. Üstelik çoğu emojiyi, uygulamayı vs desteklemiyor bile. Bu nedenle yeni bir model almam zaten şart ama dediğim gibi 12 mini bu gidişle yıl başında çıkacak, kur ne olacak belli değil, bir artıyor bir azalıyor, açıkçası arada kaldım çok fazla. Yani downgrade yapmışken gidip X falan alıp arta kalan parayı başka şeylere harcamak çok mantıksız gelmiyor açıkçası, 11 yerine X almak çok da üzmez bence performans açısından.

iPhone XR alın derim ben en beğendim modeldir kendisi 😍 artan paranıza isteğiniz bir şey alabilirsiniz kablosuz kulaklı olabilir seçim sizin.

iPhone XR alın derim ben en beğendim modeldir kendisi 😍 artan paranıza isteğiniz bir şey alabilirsiniz kablosuz kulaklı olabilir seçim sizin.
Açıkçası şu an 6200 lira gibi bir fiyata sıfır 11 Alma imkanım var. Xr 6000 lirayken gidip 11 alırım bu şartlar altında. Ayrıca çift kamera dediğim gibi benim için oldukça önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı