iPhone 12 pil sağlığı çok hızlı düştü

Yani? Öyle olunca bilgiler tamamen doğru mu oluyor? Ben çözümünü yazıyorum, siz soru soruyorsunuz, bir de çözüme beğenmedim atıyorsunuz.

Güncelleme yapınca pil sağlığı düşer gibi saçma sapan bir şeyi yazan sizsiniz, çözüm olarak güncelleme yapma mı diyorsunuz, o güncellemeleri firmalar keyfinden çıkarmıyor. Dediğim şeyler de pil sağlığını yokuş aşağı yuvarlayan unsurlardır bunu basit bir araştırma yaparak da öğrenebilirsiniz.

Güncelleme yapınca pil sağlığı düşer gibi saçma sapan bir şeyi yazan sizsiniz, çözüm olarak güncelleme yapma mı diyorsunuz, o güncellemeleri firmalar keyfinden çıkarmıyor. Dediğim şeyler de pil sağlığını yokuş aşağı yuvarlayan unsurlardır bunu basit bir araştırma yaparak da öğrenebilirsiniz.

Yahu tartışmaya girmeyeceğim ama çok güldürdünüz beni.

Firmalar sen telefonu uzun uzun kullan bir daha alma diye senin menfaatin için mi çıkarıyor sanıyorsun :D

Firmalar sen telefonu uzun uzun kullan bir daha alma diye senin menfaatin için mi çıkarıyor sanıyorsun :D

Düşünceleri kıt bir arkadaş hocam, ne derseniz deyin.

Firmalar güncellemeleri genelde güvenlik yamaları için, piyasaya yeni çıkan zafiyetler için ve farklı özellikler için yayınlıyor, 2023 yılında güncellemelere karşı çıkan insalar görmek beni üzdü. İyi sosyaller dilerim.

Siz yeni almış olabilirsiniz ama o batarya muhtemelen 2020-2021 civarında üretildi ve tabi ki eskidi. Batarya ömrüne kullanım stili etki eder ama batarya hiç kullanılmasa bile durduğu yerde yaşlanan bir şey. Muhtemelen batarya sağlığınız normalden hızlı bir şekilde düşmeye devam eder. Garantiden değiştirirsiniz problem olmaz.

12'yi bilmiyorum ama ve 13 modellerinde pil sağlığı cidden hızlı düşüyor. 11 ve 13 Pro modellerini yaklaşık 2 ay kullandım. 11 hala daha taş gibiyken 13 Pro pil sağlığı 98'e düşmüştü. 14 Pro Max'de ise böyle bir durumla karşılaşmadım.

Ciddi anlamda batarya sağlığı düşerecek kadar büyük bir sorunun yazılım güncellemeriyle alakası olduğunu sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı