iPhone 12 Pro Max 256 GB 10.700 TL alınır mı?

ahhtera

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yurt dışından alınmış telefon. Arka cam da azıcık çizik var. Bir de 6 ayda bir kapaniyormuş 150 TL'ye açtırılmıyormuş bunu ilk defa duydum. Sizce kazıklanma ihtimalim nedir? 2. el iPhone alırken dikkat edilmesi gereken şeyler ne? Orijinal olduğunu nasıl anlarım bir de?

Karseşim bütçelerini o seviyelere çıkarıyorsan daha alt bir model almanı tavsiye ederim. Yurtdışı cihazlar başını çok ağrıtabilir. Pasaport kayıtları çok pahalı ve ürünü sonrasında satmak istersen de başını çok ağrıtır. Günlük bir kullanıcıysan ihtiyaçlarını daha iyi belirleyip sıfır iphone 12 ve ya 13 alabilirsin bence. Hiç bir şekilde başın ağrımaz elinde garantli 0 bir iphone olur. İlerde satmak istesen muhtemelen zarar etmeden satarsın. Bütçeni toprlayabilirsen de ilerde model yükseltmen çok daha kolay ve sağlıklı olur. Yurtdışı cihazlar hele de ios cihazlar insanın başını ağrıtabilir. Sorduğun sorudan farklı bir tavsiyede bulundum kardeşim ama belki farklı bir bakış açısı olur sana.

Eğer yakın zamanda yurt dışına çıktıysanız yurt dışı telefon almak mantıklı bir seçenek olabilir fakat yurt dışı bir telefona 10.700 TL verip üstüne bir de 2000 TL kayıt parası verdikten sonra pek bir esprisi kalmıyor. Eğer yurt dışına çıkmadıysanız zaten muhtemelen 10 bin TL'yi çöpe atmakla eş değer bir seçim yapmış olacaksınız. :)

Almayın. Birkaç ayda bir telefonculara gidip kaydettirmeniz gerekecek ve bu aralar bu işi yapan telefonculara baya ceza kesiyorlar. Yaptıracak yer bulamayabilirsiniz.

Hocam böyle bir hata yapıp o cihazı alma bence başın ağrır, daha sonra bütçene göre sıfır olanı alman daha iyi diye düşünüyorum, çünkü söylediğin rakam az bir rakam değil.

Geri
Yukarı