iPhone 12 Pro yurt dışı kayıtlı olayı nasıl?

Alperen Kaya

Kilopat
Merhaba, sahibindende yarı fiyatına iPhone 12 Pro'lar görüyorum ve almayı da düşündüm fiyatlarından dolayı ancak bu yurt dışı muhabbeti tam olarak ne oluyor? 3000 lira her sene mi ödeniyor, kendi hattımı kullanabiliyor muyum? Bu yurt dışı olayını merak ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sahibindende yarı fiyatına iPhone 12 Pro'lar görüyorum ve almayı da düşündüm fiyatlarından dolayı ancak bu yurt dışı muhabbeti tam olarak ne oluyor? 3000 lira her sene mi ödeniyor, kendi hattımı kullanabiliyor muyum? Bu yurt dışı olayını merak ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Selamlar. Yurtdışı ürünlerde 4 ay kayıt süreniz var. Buna ek olarak 12 Pro modelinde e-sim özelliği de bulunmakta ve bu yüzden 8 ay kullanabilirsiniz kayıt gerçekleştirmeden. Dediğiniz kayıt şekli pasaport kaydıdır tek seferde yuvarlak 3000 para ödersiniz ve sadece sizin T.C kimliğinize bağlı hatlarda kullanabilirsiniz. Ama pasaport kaydı hakkı almanız için son 1 ay yurt dışına çıkmanız gerekiyor. Bunu da Kıbrıs veya uzak olmayan ülkelere günübirlik giderek halledebilirsiniz.

Selam. Yurt dışı ürünlerde 4 ay kayıt süreniz var. Buna ek olarak 12 Pro modelinde eSIM özelliği de bulunmakta ve bu yüzden 8 ay kullanabilirsiniz kayıt gerçekleştirmeden. Dediğiniz kayıt şekli pasaport kaydıdır tek seferde yuvarlak 3000 para ödersiniz ve sadece sizin T.C kimliğinize bağlı hatlarda kullanabilirsiniz. Ama pasaport kaydı hakkı almanız için son 1 ay yurt dışına çıkmanız gerekiyor. Bunu da Kıbrıs veya uzak olmayan ülkelere günübirlik giderek halledebilirsiniz.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Yani 8 ay içinde 3000 lira ödüyorum ve yurt dışına çıkmam gerekiyor, doğru mu anlaşmışım?

Harç bir defaya mahsus ödenmektedir ve kimin adına kayıt edildiyse yani hangi pasaporta kayitliysa sadece o pasaport sahibinin üzerine olan hat veya hatlar kullanılabilir.

Yani kendi hattımı kullanamıyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence mantıksız birşey artık bunu yapmak çünkü masraflar çok artmış durumda en kötü yanı ise cihazı satmak istediğiniz de ortaya çıkıyor biraz daha fazla verip paraya kıydıktan sonra temiz TR cihazı alın ve keyfinize bakın zaten her gün fiyatlar yükseldiği için aldığınız fiyatın üstüne satarsınız.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Yani 8 ay içinde 3000 lira ödüyorum ve yurt dışına çıkmam gerekiyor, doğru mu anlaşmışım?

Yani kendi hattımı kullanamıyor muyum?
Hat sizin üzerinize ise kullanabilirsiniz
Bence mantıksız birşey artık bunu yapmak çünkü masraflar çok artmış durumda en kötü yanı ise cihazı satmak istediğiniz de ortaya çıkıyor biraz daha fazla verip paraya kıydıktan sonra temiz TR cihazı alın ve keyfinize bakın zaten her gün fiyatlar yükseldiği için aldığınız fiyatın üstüne satarsınız.
Kanka iPhone 14 Pro Max'in Türkiye fiyatını Amerika' ya tatil ve kayıt ücreti ile beraber çıkartabiliyorsun 1-2 sene önce olsaydı dediğin doğru evet ama telefon kadar vergi var yani.

Selam. Yurt dışı ürünlerde 4 ay kayıt süreniz var. Buna ek olarak 12 Pro modelinde eSIM özelliği de bulunmakta ve bu yüzden 8 ay kullanabilirsiniz kayıt gerçekleştirmeden. Dediğiniz kayıt şekli pasaport kaydıdır tek seferde yuvarlak 3000 para ödersiniz ve sadece sizin T.C kimliğinize bağlı hatlarda kullanabilirsiniz. Ama pasaport kaydı hakkı almanız için son 1 ay yurt dışına çıkmanız gerekiyor. Bunu da Kıbrıs veya uzak olmayan ülkelere günübirlik giderek halledebilirsiniz.

Merhaba, alacağım yd cihazın 2 ay normal SIM ve e-SIM hiç kullanılmamış 4 ay süresi var yeni yılda yenileniyor mu bu süreler? Ve kıbrısa giriş çıkış yapsam kimlik üzerine kayıt ettirebilir miyim?

Geri
Yukarı