iPhone 13 alınmalı mı?

friqer

Femtopat
Daha fazla  
Evet, iPhone 13 alıp ben pişman oldum, almayın diyen var mı? Var mı böyle pişmanlığınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam almadım ama almayı düşünmem piyasada daha ucuza rakipleri vardır bence. iPhone 13 Apple'ın marka değeri yüzünden o kadar pahalı.

Evet, iPhone 13 alıp ben pişman oldum, almayın diyen var mı? Var mı böyle pişmanlığınız?

Cihaz çok güçlü, alıp da pişman olan varsa fiyatındandır.
Şahsen ben 12 mini kullanıyorum, çok memnunum.
Maddi sıkıntı yoksa kesinlikle alınabilir.
Biraz da ne için aldığın önemli.

Hocam almadım ama almayı düşünmem piyasada daha ucuza rakipleri vardır bence. iPhone 13 Apple'ın marka değeri yüzünden o kadar pahalı.

Daha ucuza rakipleri yok maalesef.
İşlemci olarak rakiplerinden çok daha üstün A15 bionic.
Kamera olarakta aynı şekilde.
Dediğim gibi maddi sıkıntı yoksa alınacak en güçlü telefonlardan.

Ben yeni bir model alsaydım 13 almazdım. Pro serisini alırdım ya da 14 serisini beklerdim. Madem o kadar para veriyorum verdiğime değsin. iPhone 12 ile 12 pro arasında fazla fark yok ama mesela 13 ile 13 pro arasında var.

Ayrıca iPhone 13 çok güçlü bir model bana göre tek eksisi 60Hz ekran olması fiyatına göre.

Ben yeni bir model alsaydım 13 almazdım. Pro serisini alırdım ya da 14 serisini beklerdim. Madem o kadar para veriyorum verdiğime değsin. iPhone 12 ile 12 Pro arasında fazla fark yok ama mesela 13 ile 13 Pro arasında var.

Ayrıca iPhone 13 çok güçlü bir model bana göre tek eksisi 60Hz ekran olması fiyatına göre.

120 Hz benim için çok önemli değil açıkçası. Oyun oynamıyorum, telefondaki uygulama ile bakıyorum RAM kullanımı şu an 1.2 - 1.3 GB (iPhone 6S var şu an ve RAM 2 GB). Bu durumda Pro modeldeki 6 GB RAM gereksiz geliyor şahsen benim kullanımım için. Kamera performansına baktım evet %10-15 arasında 13 ‘ten daha iyi ama bu da o kadar fark vermeye götürmüyor beni.

5 senedir iPhone 8 Plus kullanıcısıyım, beni iPhone almama ve kullanmama neden olan tek şey: MFi (Made for iPhone) erişebilirliği. Benim gibi işitme engelliler için MFi etiketli işitme cihazlarını iPhone'a bağlayarak ses içeriğini yayımlamak, telefon aramalarını yanıtlamak ve ayarları düzenlemek gibi pek çok işlem gerçekleştirebiliyorum. Dolayısıyla ayın sonunda maaş zam oranına göre iPhone 13 ila iPhone 13 Mini alma düşüncesindeyim.

Geri
Yukarı