iPhone 13 ekranı soluk gözüküyor

ahhtera

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni iPhone 13 aldım önceden. Xiaomi Mi 9T kullanıyordum. İkisini yan yana koyunca 9Tnin ekranı çok daha canlı. AMOLED ile OLED'in arasında bu kadar fark var mı? Sanki iPhone kullanırken HDR açık gibi. Mi 9T HDR video izlerken ekran biraz daha soluk gözüküyordu, şimdi IPhone'da video izlemeden aynı şey oluyor. Kardeşimin iPhone 11'i ile yan yana koyunca benim telefon daha sarı gözüküyor. Kameralarını açınca yan yana getiriyoruz ve benimki net bir şekilde sarı gözüküyor. True tone ve night Shift kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yeni iPhone 13 aldım önceden. Xiaomi Mi 9T kullanıyordum. İkisini yan yana koyunca 9Tnin ekranı çok daha canlı. AMOLED ile OLED'in arasında bu kadar fark var mı? Sanki iPhone kullanırken HDR açık gibi. Mi 9T HDR video izlerken ekran biraz daha soluk gözüküyordu, şimdi IPhone'da video izlemeden aynı şey oluyor. Kardeşimin iPhone 11'i ile yan yana koyunca benim telefon daha sarı gözüküyor. Kameralarını açınca yan yana getiriyoruz ve benimki net bir şekilde sarı gözüküyor. True tone ve night Shift kapalı.
IPS ekranlar genelde beyazları daha gerçek beyaz olarak gösterir. OLED'ler sarımtrak gösterir. 11'le 13 arasındaki beyaz farkı bundan kaynaklı olabilir belki.

Ancak size tavsiyem bir mağazada kendi 13'ünüzle teşhirdeki 13'ü aynı ayarları yaparak yan yana karşılaştırmanız. (Sizin ekranın donanımsal olarak sorunlu olma ihtimaline karşın).

Sorununuz bu videodaki ile aynı mı bilmiyorum ama bu videodaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorununuz bu videodaki ile aynı mı bilmiyorum ama bu videodaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu yapınca ekran biraz daha normale döndü. Ama benim merak ettiğim bütün 13 böyle mi yarın gidip teknoloji marketlerinde teşhir ürünlerle yan yana getirip bakıcağım. Teşekkür ederim.
IPS ekranlar genelde beyazları daha gerçek beyaz olarak gösterir. OLED'ler sarımtrak gösterir. 11'le 13 arasındaki beyaz farkı bundan kaynaklı olabilir belki.

Ancak size tavsiyem bir mağazada kendi 13'ünüzle teşhirdeki 13'ü aynı ayarları yaparak yan yana karşılaştırmanız. (sizin ekranın donanımsal olarak sorunlu olma ihtimaline karşın).

Yarın gidip diğer teşhir ürünlerle yan yana getireceğim.

Ben de benzer bir sorunu 12 ile XS Max kıyaslarken aldım. Night Shift açıkmış. Muhtemelen değildir ama Night Shift'e baktınız mı?

İPhone 11 Pro serisi, 12 Pro serisi ve 13 Pro serisi, önceki iPhone oled telefonlarla karşılaştırılmamalıdır. X ve XS serisi bu 3 seriye göre daha beyazdır. 11 Pro serisi ile beraber ortam ışığını algılayan ve ona göre doğru renk gamutunu seçen bir teknololoji kullanılmaktadır. Bunu aslında kapatılamayan true tone olarak da düşünebilirsiniz. Kısaca iPhone 11 Pro serisinden beri gelen tüm oled iPhone'lar önceki oled iPhone modellerinin ekranlarına göre biraz daha sarımtraktır.

Alıntıdır..

Yeni konular

Geri
Yukarı