iPhone 13 için kamera koruyucu kullanıyor musunuz?

13 değil 8 Plus kullanıyorum ancak bi' ara ben de bu mevzuyu düşünmüştüm. Bunun çözümünü kameranın çerçevesini/çentiğini kapsayacak şekilde Case 4U marka modeli olan bir kılıf almıştım ve masaya koysam dahil en azından darbe görmüyor.

13 değil 8 Plus kullanıyorum ancak bi' ara ben de bu mevzuyu düşünmüştüm. Bunun çözümünü kameranın çerçevesini/çentiğini kapsayacak şekilde case 4U marka modeli olan bir kılıf almıştım ve masaya koysam dahil en azından darbe görmüyor.

Hocam onu da düşündüm evet ama sonuç olarak hepsinde kameranın önünde bir engel olmuş oluyor asıl duymak istediğim aslında fotoğraf çekimlerinde kaliteyi düşürüyor mu? Ben direk kutulu olarak telefoncuya gittiğimden kamerayı koruyucusuz deneme fırsatım olmadı hiç. Direk koruyucu ile çekilen görüntülere baktığımda öyle kötü gelmedi gözüme ama koruyucusuz nasıl acaba? İkisini karşılaştırmak nasip olmadı sökünce bir daha takılmıyormuş nette okudum yapışkan etkisini kaybediyormuş.

Hocam onu da düşündüm evet ama sonuç olarak hepsinde kameranın önünde bir engel olmuş oluyor asıl duymak istediğim aslında fotoğraf çekimlerinde kaliteyi düşürüyor mu? Ben direk kutulu olarak telefoncuya gittiğimden kamerayı koruyucusuz deneme fırsatım olmadı hiç. Direk koruyucu ile çekilen görüntülere baktığımda öyle kötü gelmedi gözüme ama koruyucusuz nasıl acaba? İkisini karşılaştırmak nasip olmadı sökünce bir daha takılmıyormuş nette okudum yapışkan etkisini kaybediyormuş.
Kameranın önünde bir engel olmuyor yalnız kastım şuydu:
1642661802675.png

Çekim kalitesini farkedilecek bir biçimde düşürmez ancak ilerleyen zamanlarda aynı cam/ekran kılıfında olduğu gibi deforme olmaya başlar ve yapışkan etkisini kaybediyor. Bence gereksiz masraf.

Ekleme: @heathrow arkadaşımızın paylaştığı üründeki sürgülü koruma modellerine bakabilirsin. Kamera çekeceğin zaman sürgüyü açarsın. :)

Geri
Yukarı