iPhone 13 kendi kendine kapanıyor açılıyor

Daha fazla  
Cihazım iPhone 13 hiçbir sıkıntı yokken kendi kendine mor ekran verip kapanıyor saatlerdir böyle. 5 dakika açık kalıyor kullanırken mor ekran ve kapanıp açılıyor sebebini anlamadım düşürmedim etmedim durduk yere oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo ile direkt Apple servisine gönderin derim. Aracıyı çıkarın aradan.

Böyle bir şey yok ki Türkiye'de.
Var fakat Bursada resmi servisi yok. Kendi sitesinde 2 tane çıkıyor bursada zentech ve genpa

Bursa'daysan ve bu cihaz olmadan işini yapamıyorsan İstanbul Apple Store'dan randevu almanı öneririm. Aracın varsa günübirlik gelip gidebilirsin. Genelde aynı gün içinde cihaz değişimi yapıyorlar. Eğer stokta yoksa bilemeyeceğim tabii ama yoksa bile Bursa'dan geldiğinden vs. bahsedip belki diğer mağazalardan ürün talep edebilirsin. Bahsettiğin servislerde en az 10 15 gün beklersin ve sorununu çözmek için cihazın ekranını değiştirme gibi yanlış çözümlerle gelebilirler.
O arkadaş bendim zaten. Cihazı servise göndereceğim yarın. Daha doğrusu buradaki yetkili servise vereceğim. İlk olarak sorum şu GenPa ve Zentech var bursa da. Sizce hangisine vermeliyim ve tamir kararı çıkarsa değişim için ne yapmalıyım?

Tamir kararı çıkarsa değişim için hakkın var ilk 6 ay içinde arızalanan üründe
1- tamiri kabul edebilirsin
2- değişim isteyebilirsin
3- fatura tutarı üzerinden para iadesi isteyebilirsin.

Servis işi yokuşa sürerse Apple destek ile konuşabilirsin, onlar da sıkıntı çıkartırsa tüketici hakem heyetine kadar gider ne yazık ki...

Apple Store'lar kargo almıyor o opsiyonu unutun. Zentech ve genpa yetkili servislerdir, endişe etmenize gerek yok. Illa Store'ye gideceğim diyorsan randevu alman şart.

Bende Turkcell'den almıştım 6 ay geçtikten sonra anakartın bozuk olduğunu öğrendim Huawei P9 Lite 2017 aldıydım fabrikasyon bir sorunu olabilir tekrar geçmiş olsun.

Apple Store'lar kargo almıyor o opsiyonu unutun. Zentech ve genpa yetkili servislerdir, endişe etmenize gerek yok. Illa Store'ye gideceğim diyorsan randevu alman şart.
Kargo ile gönderme yok yani illa ki burdaki yetkili servise gideceğim. O zaman zentech mi genpa mı hangisini önerirsiniz?
Böyle bir şey yok ki Türkiye'de.

Bursa'daysan ve bu cihaz olmadan işini yapamıyorsan İstanbul Apple Store'dan randevu almanı öneririm. Aracın varsa günübirlik gelip gidebilirsin. Genelde aynı gün içinde cihaz değişimi yapıyorlar. Eğer stokta yoksa bilemeyeceğim tabii ama yoksa bile Bursa'dan geldiğinden vs. bahsedip belki diğer mağazalardan ürün talep edebilirsin. Bahsettiğin servislerde en az 10 15 gün beklersin ve sorununu çözmek için cihazın ekranını değiştirme gibi yanlış çözümlerle gelebilirler.

Tamir kararı çıkarsa değişim için hakkın var ilk 6 ay içinde arızalanan üründe
1- tamiri kabul edebilirsin
2- değişim isteyebilirsin
3- fatura tutarı üzerinden para iadesi isteyebilirsin.

Servis işi yokuşa sürerse Apple destek ile konuşabilirsin, onlar da sıkıntı çıkartırsa tüketici hakem heyetine kadar gider ne yazık ki...

Klasik türkiye serveri. Cihazı yetkili servise götürdüm. Evet cihazda arıza var dendi onarım istemediğimi belirttim o zaman aldığınız yere gidin dediler. Çook uğraştıracak bir süreç olacak sanırım. Yabancı forumlarda direk değişim yapılan bir hata oysaki.

Klasik türkiye serveri. Cihazı yetkili servise götürdüm. Evet cihazda arıza var dendi onarım istemediğimi belirttim o zaman aldığınız yere gidin dediler. Çook uğraştıracak bir süreç olacak sanırım. Yabancı forumlarda direk değişim yapılan bir hata oysaki.
Arıza tespitine dair bir kağıt alarak aldığın yerden değişim isteyebilirsin. Ya da diğer seçenek istanbul Apple Store'a gelebilirsin.

Geri
Yukarı