iPhone 13 Pro Max bataryası hızlı bitiyor

joulneyder

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 2.5 hafta önce iPhone 13 Pro Max satın aldım. Telefonu 1 hafta kullandıktan sonra Siri ile ilgili bir sorun yaşadığım için servis önerisi üzerine telefonu fabrika ayarlarına döndürerek yeniden kurdum ve 1 haftadır kullanıyorum en son ki güncellemeyi de yaptım. Batarya ile ilgili bazı sorunlar gözlemliyorum bu telefonu sıfırlamadan önce de aynıydı hala da aynı şekilde devam etmekte. Sorunlar şu şekilde:

1.telefon şarjdayken örneğin yüzde 85'e şarj olmuş olsun, şarjdan çekip telefonu açıp kapattığımda yüzde 89-90 civarında gösteriyor şarjı ve biraz kullandıktan sonra atıyorum yüzde 83'e geldiğinde birden 80 civarına düşüyor bu sadece bir kez oluyor onun haricinde normal kullanımda böyle ani düşüşler pek görmedim.

2.bir tam şarjla aldığım açık ekran süresinin az olduğunu düşünüyorum internette bir tam şarjla rahatlıkla 12-13 saat alındığı söylüyor kullanıcılar. Benim telefonumda 10 saati zor görüyorum(oyun veya kamera çekimi olursa 10 saati bile göremiyorum bu bahsettiğim değer Instagram, wp, YouTube, Safari ağırlıklı kullandığım zamanlar için ). Parlaklığı otomatikte kullanıyorum ve arka planda uygulama yenilemeyi kapattım pek değişen bir şey olmadı. Aynı telefona sahip arkadaşımla görüntülü konuşuyoruz 15 dk da şarjının yüzde 1-2 gittiğini söylüyor benimkisi 3-4'ü bulabiliyor veya başka bir kıyaslama Instagram'da dolanırken 1 diş şarjının 10 dk bir gittiğini söylüyor fakat benim 5-6 dk bir diş gidiyor. Bazı yerlerde yeni kullanılan iphoneleirn optimize sürecinin 2-3 haftayı bulabildiğini zaman geçtikçe bataryanın daha verimli hale geleceğini yazmışlar acaba bende yeni kullandığım için sonradan düzelir mi veya bu aldığım süreler normal midir?

Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
İOS 16.1 çıktığında yükle. Düzelir.
Her iki sorun ios 16 dan öncede mevcuttu . Telefonu 6 eylülde satın aldım 1 hafta kullandım ardından sıfırlayıp ios 16 kurdum yine yaklaşık 1 hafta kullandım değişen pek bir şey yok

1. sorun için bir fikri olan ve 13 pro max kullanan başka arkadaşlar bir dolu sarjla ne kadar ekran süresi aldığını paylaşabilirse sevinirim

Son düzenleme:
Her iki sorun iOS 16'dan önce de mevcuttu. Telefonu 6 Eylül'de satın aldım 1 hafta kullandım ardından sıfırlayıp iOS 16 kurdum yine yaklaşık 1 hafta kullandım değişen pek bir şey yok.

1. sorun için bir fikri olan ve 13 Pro Max kullanan başka arkadaşlar bir dolu sarjla ne kadar ekran süresi aldığını paylaşabilirse sevinirim.

Her halde doğru yerden aldım görüntüyü pek bilemedim ama.
%30 civarın da daha şarj vardı.

Dosya Ekleri

• 308646438_900524154242896_2693401194079046313_n.jpg
    308646438_900524154242896_2693401194079046313_n.jpg
    48,1 KB · Görüntüleme: 80
Her halde doğru yerden aldım görüntüyü pek bilemedim ama.
%30 civarın da daha şarj vardı.
Evet hocam doğru yerden almışsınız. Yüzde 30 olması önemli değil yüzde yüz kullandığınızda 9 saat gitmiş aşşağı yukarı tutarlı benimkiyle kullanım süresi ve giden sarj yüzdesi sagolun. Acaba 2. maddede dediğim şeyi deneyebilme şansınız var mı ? atıyorum sarjınız 10 a falan düşüp yeniden şarja taktığınızda yüzde 80 altı düzeylere geldiğinde telefonu şarjdan çekip kapatıp açabilir misiniz şarjı aynı mı göstericek acaba

Hocam bu 13 Pro Max'e ait değil mi?

Evet.

Evet hocam doğru yerden almışsınız. Yüzde 30 olması önemli değil yüzde yüz kullandığınızda 9 saat gitmiş aşağı yukarı tutarlı benimkiyle kullanım süresi ve giden şarj yüzdesi sağ olun. Acaba 2. maddede dediğim şeyi deneyebilme şansınız var mı? Atıyorum sarjınız 10'a falan düşüp yeniden şarja taktığınızda yüzde 80 altı düzeylere geldiğinde telefonu şarjdan çekip kapatıp açabilir misiniz şarjı aynı mı gösterecek acaba.

Şarjı bitiremiyorum ki ben daha bir kere %20 küsur gördüm.

Evet.

Şarjı bitiremiyorum ki ben daha bir kere %20 küsur gördüm.
Tamamen bitmesine gerek yok hocam. Şarja taktığınızda yüzde 80 civarına gelince telefonu açıp kapatınca yazan şarj yüzdesi kapatmadan öncekiyle aynı mı oluyor ona baksanız yeterli.

Tamamen bitmesine gerek yok hocam. Şarja taktığınızda yüzde 80 civarına gelince telefonu açıp kapatınca yazan şarj yüzdesi kapatmadan öncekiyle aynı mı oluyor ona baksanız yeterli.

Evet hiç değişme olmuyor çünkü 2-3 günde bir yeniden başlatıyorum %30-40 civarında da kapatıp açsam değişmiyor.

Geri
Yukarı