iPhone 13 serisi fiyatları açıklandı

Mini'den vazgeçmeden muhteşem bir sunum yaptılar. Fiyatlar Store'da 12 serisiyle 1000 TL falan oynuyor.

9b1d831c-8d7e-4d4f-81cf-a2d54fade4dc.jpg

cf5a7f59-3264-4dc7-8328-bbb4c7f4301e.jpg

@Akdeniz1 Daha ne kadar pahalı olsun. Bu fiyatlar ülke şartları için aşırı fazla. Ülkede hiçbir telefon maalesef fiyatını hak etmiyor. 1100 dolar olan cihaza 18 bin ödüyoruz ne yazık ki.
Şükretmeyi bilmiyoruz ondan. :D

İzahı olmayan şeyin mizahi oluyor. Bizim ekonominin de izahı yok.

Nasıl olmadı? "Enflasyon nedir?" bir araştırır öyle gel. 20 yıldır maaşlara zam geldiği yok sadece sayılar yükseliyor, alım gücü yine aynı hatta düşüşte. Enflasyona diyecek şeyler buraya sığmaz.
Basit düşünüyorum, eskiden 5 liraya pahalı dedğimiz şeyler vardı. Şimdi ise 5 liraya olsa da alsak diyoruz. Bu açıdan değişmedi diyorum, pahalı olan hala pahalı.

1100 dolarlık şey nasıl 18bin lira yapıyor bir tane de devlete alıyoruz resmen, yurtışından alıp IMEI kaydettirmek daha mantıklı.

Basit düşünüyorum, eskiden 5 liraya pahalı dediğimiz şeyler vardı. Şimdi ise 5 liraya olsa da alsak diyoruz. Bu açıdan değişmedi diyorum, pahalı olan hala pahalı.
Bu kafayla düşünürsen ekonomi düzelmez zaten. Bir ürünün fiyatından önce senin alım gücüne bakacaksın. Senin alım gücün o ürünü almaya yetmiyorsa ya da alırken tüm maaşını veriyorsan burada bir sıkıntı var demektir. Eskiden günümüze göre daha iyi bir alım gücü vardı, bunu hiç yoktan yağlardan bile kıyaslayabilirsin. Eskiden eve yağ almak normal bir şeyken şu anda maaşını yatırıp alıyorsun. Ekonomisi batan ülkeler neden battı sanıyorsun, enflasyon denen şey budur zaten. Paran değer kaybediyor, alım gücün düşüyor ve hiçbir şey yapamıyorsun.

Geri
Yukarı