iPhone 13 ve 14 arasındaki 4000 TL farka değer mi?

thatsright

Hectopat
Arkadaşlar sipariş vereceğim ancak çok kararsız kaldım. Aradaki 2 GB RAM, Action mode ve biraz iyileştirilmiş kamera için 4000 TL fark vermeye değer mi emin değilim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sipariş vereceğim ancak çok kararsız kaldım. Aradaki 2 GB RAM, Action mode ve biraz iyileştirilmiş kamera için 4000 TL fark vermeye değer mi emin değilim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Arada az ama ciddi farklar olsa bile ben şahsen iPhone 13 alırdım. Eğer paranız varsa yani eğer gücünüz yetiyorsa iPhone 14 alın.

Farkların o kadar ciddi olduğunu düşünüyor musunuz peki?

Kameralardaki yenilikler benim için önemli değil, iPhone 14'teki işlemci %10-15 civarında daha güçlendirilmiş bir A15, yani işlemci olarak daha iyi. Aradaki 2 GB RAM farkı ise şimdilik herhangi gözle görülür bir fark yaratmasada ileride (bundan 3-4 yıl sonra.) iPhone 13 ile iPhone 14 arasındaki makası bayağı bir açacaktır, yani aslında arada ciddi bir fark var evet.

Kameralardaki yenilikler benim için önemli değil, iPhone 14'teki işlemci %10-15 civarında daha güçlendirilmiş bir A15, yani işlemci olarak daha iyi. Aradaki 2 GB RAM farkı ise şimdilik herhangi gözle görülür bir fark yaratmasada ileride (bundan 3-4 yıl sonra.) iPhone 13 ile iPhone 14 arasındaki makası bayağı bir açacaktır, yani aslında arada ciddi bir fark var evet.
3-4 yıl kullanacağımdan şüpheliyim. iPhone 15'in epey farklı olacağına dair bir tahminim var. Belki değiştirmek isterim. Bu beni 13 almaya itse de içime siner mi eski model bir telefon almak hala çok kararsızım.

Tercihimi iPhone 13'ten yana kullandım. 26 bin liraya iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum. iPhone 15 ile radikal bir değişiklik olursa (120 hz ekran, daha iyi kamera ve yeni bir işlemci gibi) ona geçiş yaparım diye düşündüm. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Bence değer, belki de ileride iPhone 13 güncelleme desteği bitince tüh ya şimdi hiç telefon değiştiremem 14 olsa 1 yıl daha destek alacaktım diye pişman bile olabilirsiniz.

Geri
Yukarı