iPhone 14 alınır mı?

Doğru diyorsunuz hocam ki Excalibur'un sıkıntılı modeli de az değil o yüzden sağlam yerlere bakmanız iyi olur hocam bir de laptop alırken markadan çok modele bakın yani şimdi ben size HP, Lenovo alın diyemem adamların kötü cihazları da var iyi cihazları da o yüzden alırken araştırmak önemli.
Telefonda yeterli geliyorsa bir süre kullanabilirsiniz . Size göre hangisinin önemi ağır basıyorsa onu alın.
Excaliburu o zamanlar ucuzdu baya indirime girmişti o vesileyle almıştım ama bu sefer araştıracağım aklımda Asus ve Acer var hem dünya markası hem güzel şeyler yapıyorlar tabii ki illa sorun yaşayan kişiler var da bakacağım ona artık. Telefon yeterli gelmiyo aslında bilgisayar sesi sıkıntı olsa da performansı çok kötü değil şu anlık ama bilemiyorum maddi duruma bağlanıyor her şey.

O kadar uğraşa değmez, 12 serisine yönelebilirsin.
Bütçe sorun olmazsa da bilgisayarı yükseltirsin olur biter, Casper pek kullanılacak makine değil.
Teşekkürler hocam, haklısınız valla casper almaz olaydım.

0 iPhone 12 almanı tavsiye ederim.
Tavsiyen için teşekkürler hocam.

Son düzenleme:
Bence sabit gelir olmadan öğrencilik döneminde gereksiz kalıyor iphone, bilgisayarlara da ilgiliymişsin parayı pcye aktarmak çok daha mantıklı. Alırsan 13 pro veya 13 pro max al, telefoto kamera ve 120hz önemli özellikler. O kadar para verip 60hz telefon almazdım şahsen. Uyguna bulursan 12 pro falan da olabilir.

Bence sabit gelir olmadan öğrencilik döneminde gereksiz kalıyor iphone, bilgisayarlara da ilgiliymişsin parayı pcye aktarmak çok daha mantıklı. Alırsan 13 pro veya 13 pro max al, telefoto kamera ve 120hz önemli özellikler. O kadar para verip 60hz telefon almazdım şahsen. Uyguna bulursan 12 pro falan da olabilir.
Açıkcası 60hz ve 120hz benim için çok farketmiyor telefon için bilgisayar için önemli olabilir ama telefonda gereksiz buluyorum.

Ben olsam A50'yi kullanırdım.
Kullanmazdın...

Açıkcası 60hz ve 120hz benim için çok farketmiyor telefon için bilgisayar için önemli olabilir ama telefonda gereksiz buluyorum.

Kullanmazdın...
Artık giriş seviyesi telefonlarda bile bulunan bi özelliği 25k üstü bi telefonda görmeseydim bana dokunurdu şahsen, ki telefon kullanımının %100'ü ekrana bakmakla geçiyor ve ekranın olabildiğine iyi olması önemli. 120hz her şeyi daha akıcı ve bakılası bir hale sokuyor, pil tasarrufundan ötürü 60hz'ye düştüğünde gözüme kötü gelmeye başlıyor artık ekran.

Sadece kamera için alıyorsanız 12-11'de alabilirsiniz. Üst modellerin tek farkı RAM, depolama bir de Slow Motion tarzı video efektleri. Herhangi bir sosyal medya platformunda ünlü olmak ve bunu meslek haline getirmek gibi bir niyetin yoksa bence gerek yok. Bir de şöyle bir seçeneğin var Gürcistan'dan %20-%30 TL daha ucuza satın alabilirsin.

Artık giriş seviyesi telefonlarda bile bulunan bi özelliği 25k üstü bi telefonda görmeseydim bana dokunurdu şahsen, ki telefon kullanımının %100'ü ekrana bakmakla geçiyor ve ekranın olabildiğine iyi olması önemli. 120hz her şeyi daha akıcı ve bakılası bir hale sokuyor, pil tasarrufundan ötürü 60hz'ye düştüğünde gözüme kötü gelmeye başlıyor artık ekran.
Kardeşim öyle bakarsan Poco X3'de de 120hz var. Optimizasyon ve stabilizasyon önemli başta dedim pro alayım 120hz var evet çok cazip ama aradaki fiyat farkına değmeyecek bir özellik.

Arkadaşlar öğrenciyim daha doğrusu YKS'ye hazırlanıyorum. Yaza kadar bir 10k 15k biriktirebilirim diye düşünüyorum yazın da aylık 10k kazanabilirim diye düşünüyorum. Şu anki telefonum Samsung Galaxy A50 "iyi kötü" idare ediyor diyebileceğim bir telefon. Telefonda PUBG gibi oyunlar oynayan biri değilim. Snapchat Instagram TikTok Netflix Disney yani film ve dizi için ve Snapchat'te de kamera için kullanıyorum telefonu dikkat ettiğim şeyler bunlar. Sizce iPhone 14/13 alınır mı? Bu paraya değer mi çok yorulacağım bir işte çalışmayacağım item satıyorum aylık 10k falan getirir diye tahmin ediyorum (daha önce getirmişti). Yani artılarla eksilerle diğer marka telefonlar yani aradaki farkı nedir? He bir de adamın IPhone'u var bak diyecekler eğer iPhone alırsam. 😀

He bir de eklemek için elimdeki RTX3050'li Excalibur'u satmayı düşünüyorum. Onun yerine ASUS'ya da Acer alacağım daha güçlü bir bilgisayar mı yoksa iPhone mu orası da kararsız kaldım.
Alma kardeşim hiç gerek yok. Üst seviye bir telefon ve oyun falanda oynamayacağına göre mantıksız.

Yeni konular

Geri
Yukarı