iPhone 14 ekran solukluğu

Daha fazla  
Henüz 3. gündeyim kullanım olarak ve telefonla alakalı sinirimi bozan tek şey renkler aşırı soluk. Geçen sene aldiğim uyduruk Redmi Note10S'in renkleri çok daha doygun. Ayarlardan yapılanilecek her türlü renk ayarını cart curt denedim fakat beni bununla uğraştırması bile garip. Renk fitrelerine girip birini ayarlıyorum evet atıyorum mavi renk doygunluğu artıyor fakat sarı renk çok açık oluyor bu sefer. Renk canlılık/doygunluk meselesi benim için çok mühim ve ilk kez iOS kullanıyorum. Daha birkaç ay önce çıkmış amiral gemisi telefonun filtrelere, ayarlara ihtiyaç duyması inanılmaz. True ton, otomatik parlaklık, night bilmemne gibi hiçbir performans düşürücü/değiştirici şey açık değil. Yakınımda mağaza olsa gidip karşılaştırma yapacaktım ama pek yakında yok buraya danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Henüz 3. gündeyim kullanım olarak ve telefonla alakalı sinirimi bozan tek şey renkler aşırı soluk. Geçen sene aldiğim uyduruk Redmi Note10S'in renkleri çok daha doygun. Ayarlardan yapılanilecek her türlü renk ayarını cart curt denedim fakat beni bununla uğraştırması bile garip. Renk fitrelerine girip birini ayarlıyorum evet atıyorum mavi renk doygunluğu artıyor fakat sarı renk çok açık oluyor bu sefer. Renk canlılık/doygunluk meselesi benim için çok mühim ve ilk kez iOS kullanıyorum. Daha birkaç ay önce çıkmış amiral gemisi telefonun filtrelere, ayarlara ihtiyaç duyması inanılmaz. True ton, otomatik parlaklık, night bilmemne gibi hiçbir performans düşürücü/değiştirici şey açık değil. Yakınımda mağaza olsa gidip karşılaştırma yapacaktım ama pek yakında yok buraya danışmak istedim.
Ekranın sağ üstünden denetim merkezini indirin. Ekran parlaklığı açıp kısma bölümüne basılı tutup en sağdaki True Tone özelliğini devre dışı bırakın. O özellik bana da ekranı soluklaştırıyor gibi geliyor. Belki sorun ondan kaynaklıdır.

Ekranın sağ üstünden denetim merkezini indirin. Ekran parlaklığı açıp kısma bölümüne basılı tutup en sağdaki True Tone özelliğini devre dışı bırakın. O özellik bana da ekranı soluklaştırıyor gibi geliyor. Belki sorun ondan kaynaklıdır.
Bu arada True Tone özelliğini devre dışı bırakmışsınız sanırım. Yazının tamamını yüklemeden direk atlamışım. Kusura bakmayın. Aklıma direk o geldi de yardımcı olmak için yazayım demiştim.

Zaten kapalı hocam. Ben beyaz nokta azaltma özelliğini açtım %60 üzeri yapınca parlak renkleri kısıyor bu da daha doygun bir görüntü oluşturuyor ama tüm ekranın parlaklığı da deli gibi düşüyor. Ben her cihazımda ekranı soğuk ve doygun olacak şekilde ayarlıyorum ama bu cihazda birini yapınca diğer şeyler bozuluyor. Fabrikadan çıkış halinde beyaz beyaz değil sarı resmen böyle kullanan varsa hayret ederim

Ekrana sert bir şekilde baskı yapan bir şey oldu mu? Truetone kapalı demişsiniz.Yazılımsal bir sıkıntı yoktur bence.

Ekrana sert bir şekilde baskı yapan bir şey oldu mu? Truetone kapalı demişsiniz.Yazılımsal bir sıkıntı yoktur bence.
Hayır fiziksel bir zorlama olmadı. Şikayet sitelerinde de daha beyaz ve daha sarı iphone 14ler gördüm o yüzden donanımsal bir şey olabilir diye düşündüm. sanırım gidip gözle görmeden net olarak bilemeyeceğim.

iPhone ekranı soluk diye şikayet edeni hayatımda ilk defa görüyorum. iPhone ekranları renklere sahte ve abartılı bir doygunluk katmaz. Profesyonel kullanımda sırıtmayacak düzeyde doğru renkleri verir. Bu ezelden beridir böyle. Bu şekilde alışsan iyi olur ayarları kurcalamana gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı