iPhone 14 Pro şarjı hızlı bitiyor

Jex Blake

Hectopat
1 hafta önce iPhone 14 Pro 256 GB telefon aldım.
Gece şarj ediyorum. Sabah 100 ile saat 8 de evden çıkıyorum. Akşam yediye kadar en fazla 20'ye kadar dayanıyor. Çok fazla değil mi? Yepyeni telefon en güçlü telefon.
Bir gün yetmiyor şarj eve gidince hemen takmam lazım oluyor.

Bluetooth açık oluyor kulaklık kullanıyorum sık sık.

Mobil veri açık oluyor evde olmayınca internet.
Wi-Fi açık oluyor evde olunca internet için.

Airdrop sadece kişiler için açık.

Parlaklık telefon kendisi ayarlıyor ben kendim düşürüyorum 50'den az kullanıyorum genelde.

Apple'a gittim test yaptılar bir sorun bulamadılar sorunsuz telefon dediler.
Kullanımı uzatmak için her zaman açık ekranı kapatın dediler bir şey değişmedi.

Telefonda adam gibi hiç oyun da oynamıyorum.

iPhone 14 Pro alıp bildirimleri, Wi-Fi'yi mi kapatatacağım bu nasıl iş ne yapmalıyım.

Arkadaşım 13 Pro aldı sabah ikimiz aynı saatlerde kullanıma başlıyoruz akşam 8’de şarjım 10'a düştü powerbanke bağladım.
Arkadaşımınki 60-70’lerdeydi.

14 Pro alıp powerbankle gezmek sinir bozucu.

Ne yapmalıyım?

Gerekirse iade edip 13 Pro almayı düşünüyorum mantıklı bir hareket olur mu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
14 Yeni çıktığı için teknik/yazılımsal sorunları yaygın olabilir, piyasaya ilk sürülüşünde kamera titreme muhabbeti vardı ne kadar doğru bilmiyorum. 13 Pro ile 14 Pro arasında pek fark yok zaten iade edip 13'e geçsen eksiklik hissetmezsin baya da götürür. (Alternatif olarak Androidlere de bakabilirsin o bütçede ki)

1 hafta önce iPhone 14 Pro 256 GB telefon aldım.
Gece şarj ediyorum. Sabah 100 ile saat 8 de evden çıkıyorum. Akşam yediye kadar en fazla 20'ye kadar dayanıyor. Çok fazla değil mi? Yepyeni telefon en güçlü telefon.
Bir gün yetmiyor şarj eve gidince hemen takmam lazım oluyor.

Bluetooth açık oluyor kulaklık kullanıyorum sık sık.

Mobil veri açık oluyor evde olmayınca internet.
Wi-Fi açık oluyor evde olunca internet için.

Airdrop sadece kişiler için açık.

Parlaklık telefon kendisi ayarlıyor ben kendim düşürüyorum 50'den az kullanıyorum genelde.

Apple'a gittim test yaptılar bir sorun bulamadılar sorunsuz telefon dediler.
Kullanımı uzatmak için her zaman açık ekranı kapatın dediler bir şey değişmedi.

Telefonda adam gibi hiç oyun da oynamıyorum.

iPhone 14 Pro alıp bildirimleri, Wi-Fi'yi mi kapatatacağım bu nasıl iş ne yapmalıyım.

Arkadaşım 13 Pro aldı sabah ikimiz aynı saatlerde kullanıma başlıyoruz akşam 8’de şarjım 10'a düştü powerbanke bağladım.
Arkadaşımınki 60-70’lerdeydi.

14 Pro alıp powerbankle gezmek sinir bozucu.

Ne yapmalıyım?

Gerekirse iade edip 13 Pro almayı düşünüyorum mantıklı bir hareket olur mu sizce?
Hocam bir kere bilgisayarda Wi-Fi varsa o kullanır. Bluetooth açıksa kullanır. Ayrıca kulaklığa bağlıyoru demişsiniz. Telefon şarkıyı oynatmak için de şarj tüketir. Normal aslında.

Arkadaşınla tıpatıp aynı şekilde kullanmıyorsan iPhone 13 Pro da alsan bir şey değişmeyecek. Kaç saat ekran süresi alıyorsunuz?

Hocam iOS 16'da şarj hızlı bitiyor diyorlardı fakat Apple cihazlarda zaten şarj hızlı bitiyor. Bir de yoğun kullanıyor gibi gözüküyorsunuz çok da yapacak bir şey yok gibi Apple'da bir şey demediyse böyle kullanmanız gerekiyor ya da iade edebilirsiniz. Ben Redmi Note 11 kullanıyorum bilerek iPhone almadım ve memnunum 2 gün çok rahat gidiyor :D sırf adı "iPhone" diye boşuna para vermek istemedim.

Hocam iOS 16'da şarj hızlı bitiyor diyorlardı fakat Apple cihazlarda zaten şarj hızlı bitiyor. Bir de yoğun kullanıyor gibi gözüküyorsunuz çok da yapacak bir şey yok gibi Apple'da bir şey demediyse böyle kullanmanız gerekiyor ya da iade edebilirsiniz. Ben Redmi Note 11 kullanıyorum bilerek iPhone almadım ve memnunum 2 gün çok rahat gidiyor :D sırf adı "iPhone" diye boşuna para vermek istemedim.

Şu an şarjı en çok giden 5 telefonunun 3'ü iPhone. :D

Geri
Yukarı