iPhone 4 anakart değişikliği ICloud'u kaldırır mı?

DenBay Tech

Hectopat
Makaleler
5
Elimde eski bir iPhone 4 bulunmakta. Telefonu yurtdışı hattını takması için babama vereceğim fakat bu cihazı bir akrabamız artık kullanmayacağı için verdi. Ne yazık ki iCloud'u unutulmuş ve uzun süredir kullanılmayan bir cihaz olduğu için giriş yapamıyoruz. Ne zaman şifre denesek Apple logosuna bizi gönderiyor. İnternette patcher'lar kullanarak bypass edenleri gördüm fakat onlarda ise şebekeler çalışmadığı için başka çözümlere girmeye karar verdim. Bazı kişilerin tam anakartı değiştirdiklerinde iCloud'un gittiğini söylüyorlar. iPhone3,1 model anakartı çıkartıp yerine başka bir anakart taksam iCloud gider mi yoksa çipleri yeniden programlamak mı gerek ?

Özellikleri :
iPhone 4 GSM (3,1)
Kapasite : 16 GB
İşletim Sistemi :
- Mevcut (iOS 7.1.2)
- En yeni uyumlu olduğu sürüm ise 7.1.2
Renk : Beyaz
Model : A1332
Batarya Sağlığı : 95%

Anakartı değiştirsem iCloud gider mi ?

Gitmese bile üçüncü parti yollarla kilitli şifreyi öğrenmek mümkün mü ?
Yeni anakart alıp telefona taksam iCloud'u o telefondan kaldırır mıyım ?
Çok merak ediyorum ama 150 TL'nin üstüne çıkmak istemiyorum piyasa değeri 100 TL falan olduğu için.

Youtubeda icloud kaldırmayla ilgili birkaç video var işe yarayıp yaramadığına baktınız mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Muhtemelen sahte ama denemekte fayda var.

YouTube videolarına aldanmayın bu sefer başarsanız bile Çin mode tablet gibi oluyor. Hocam iCloud kırmanın imkanı yok ama çözümü kendiniz belirtmişiniz zaten.(anakart değişimi sorunu çözer ta ki temiz anakart bulana kadar)

YouTube videolarına aldanmayın bu sefer başarsanız bile Çin mode tablet gibi oluyor. Hocam iCloud kırmanın imkanı yok ama çözümü kendiniz belirtmişiniz zaten.(anakart değişimi sorunu çözer ta ki temiz anakart bulana kadar)
Telefonu iTunes üzerinden sistemi yeniden yüklemeyi deneyin. Önceden şifre sorunumu böyle çözmüştüm.
Benim derdim iCloud kırmak değil. Sadece anakartı değiştirirsem iCloud diğer anakartla birlikte gideceği için telefon temiz ve sorunsuz bir şekilde çalışır mı ? Yok DNS yok modifiye ipsw. Onlarla uğraşmaya değmez çünkü hepsi clickbait. AliExpress'de tonlarca A1332 anakartı var. Aynı anakartın temizinde sipariş edip telefona taksam telefon kilitsiz çalışır mı ?

Benim derdim iCloud kırmak değil. Sadece anakartı değiştirirsem iCloud diğer anakartla birlikte gideceği için telefon temiz ve sorunsuz bir şekilde çalışır mı? Yok DNS yok modifiye ipsw. Onlarla uğraşmaya değmez çünkü hepsi clickbait. AliExpress'de tonlarca A1332 anakartı var. Aynı anakartın temizinde sipariş edip telefona taksam telefon kilitsiz çalışır mı?

Normal şekilde evet. Sonuçta anaların üstünde bütün her şey. Bataryanın üzerine iCloud koymayacaklarına göre. Cevap çok belli. Hatta sırıtıyor.

Benim derdim iCloud kırmak değil. Sadece anakartı değiştirirsem iCloud diğer anakartla birlikte gideceği için telefon temiz ve sorunsuz bir şekilde çalışır mı ? Yok DNS yok modifiye ipsw. Onlarla uğraşmaya değmez çünkü hepsi clickbait. AliExpress'de tonlarca A1332 anakartı var. Aynı anakartın temizinde sipariş edip telefona taksam telefon kilitsiz çalışır mı ?
SIM Kart kullanımı içi MEID ByPass - Exploit işlemleri yapılmakta ama çalışabilirliği ve güvenilirliğine ben inanmıyorum.
Ayrıca;
AliExpress üzerinden anakartı getirtemeyebilirsiniz. Emin olmamakla beraber;
Türkiye, yurtdışından SIM Kart girişi olan ürünlere izin vermiyor diye biliyorum.

SIM kart kullanımı içi meıd bypass - exploit işlemleri yapılmakta ama çalışabilirliği ve güvenilirliğine ben inanmıyorum.
Ayrıca;
AliExpress üzerinden anakartı getirtemeyebilirsiniz. Emin olmamakla beraber;
Türkiye, yurt dışından SIM kart girişi olan ürünlere izin vermiyor diye biliyorum.

Anakart değişimini aslında önermiyorum ben. Çünkü yedek parça olarak üretilen bir şey değil. Bu yüzden ya sorunlu olduğu için ya da gerçekten ihtiyaç olmadığından atılmış olabilir.

Elimde eski bir iPhone 4 bulunmakta. Telefonu yurt dışı hattını takması için babama vereceğim fakat bu cihazı bir akrabamız artık kullanmayacağı için verdi. Ne yazık ki ICloud'u unutulmuş ve uzun süredir kullanılmayan bir cihaz olduğu için giriş yapamıyoruz. Ne zaman şifre denesek Apple logosuna bizi gönderiyor. İnternette Patcher'lar kullanarak bypass edenleri gördüm fakat onlarda ise şebekeler çalışmadığı için başka çözümlere girmeye karar verdim. Bazı kişilerin tam anakartı değiştirdiklerinde ICloud'un gittiğini söylüyorlar. iPhone3, 1 model anakartı çıkartıp yerine başka bir anakart taksam iCloud gider mi yoksa çipleri yeniden programlamak mı gerek?

Özellikleri:
iPhone 4 GSM (3, 1)
Kapasite: 16 GB.
İşletim sistemi:
- Mevcut (iOS 7.1.2)
- En yeni uyumlu olduğu sürüm ise 7.1.2
Renk: Beyaz.
Model: A1332.
Batarya sağlığı: 95%

Anakartı değiştirsem iCloud gider mi?

Gitmese bile üçüncü parti yollarla kilitli şifreyi öğrenmek mümkün mü?
Yeni anakart alıp telefona taksam ICloud'u o telefondan kaldırır mıyım?
Çok merak ediyorum ama 150 TL'nin üstüne çıkmak istemiyorum piyasa değeri 100 TL falan olduğu için.

Apple anakart değişimine izin vermez serviste onun yerine yeni telefon verirler.

Ben de, iCloud kırılamaz, diye biliyordum. Ancak bir portalda, telefoncuların çatır çatır kırdığını, bir konu başlığı altında, birkaç üyeden duydum/okudum.

Yeni konular

Geri
Yukarı