iPhone 4 iOS 7.1.2 Hızlandırma

Katılım
20 Mayıs 2014
Mesajlar
1.338
Makaleler
25
Yer
İzmir
Genel/ Erişilebilirlik / Hareketi azalt kısmına gir o butonu aç.

Eğer jailbreak'li ise telefonun, Clock Wind ve No Slow Animation tweak'leri ile geçişleri telefon kasmıyormuş gibi gözükecek şekilde yavaşlatabilirsin/hızlandırabilirsin. Ben elle optimize ettim, yavaşlık varsa bile efekt bitene kadar yavaşlık geçmiş uygulamalar açılmış oluyor.

Ayrıca ben yeni batarya alıp overclock edeceğim. Bir kaç tweak buldum. Kodları değiştirip underclock edilmiş işlemcimi 1 GHZ'e çıkaracağım. Zaten işlemcinin stoğu 1 GHZ ama son kullanıcıya underclock edilerek sürüldü iPhone 4.

Bataryam bir gün gidiyor olsa yapacağım ama günde 2.5 sefer şarj ediyorum, OC ile 3.5 olur o.:D
 

mustafa_34

Hectopat
Katılım
16 Ağustos 2014
Mesajlar
213
Makaleler
6
Açıkçası Recep Baltaş ağabeyimiz bunun sebebini söylemişti. Bi' yonga varmış onun eskimesinden dolayı yavaşlıyormuş telefon. Sen en iyisi telefonu DFU moduna ve ya Recovery Moduna alarak restore et. Ama yedekten kurma. Biraz da olsun hızlanacaktır.
 

Kkr4nkK

Hectopat
Katılım
25 Temmuz 2014
Mesajlar
23
Öncelikle arkadaşların dediği hareketi azalt ve arka planda uyguama yenilemeyi kapatmalısın. Ardından siriyi kullanmıyorsan kapat ve kontrastı artırmayı yap. En son olarakta battery doctor uygulamasını yükle ve uygulamanın memory bölümüne geldiğinde sağ üstte roket işareti var ona tıkla ve onu yükle oradan. Oyun oynadıktan sonra veya kasmaya başlayınca o yüklediğin roket ana ekrana TapBoost olarak gelir bu işe yarayacaktır . Ben kullanıyorum ve şuan stabil bir sistemim var. Dene cevabını bekliyorum.
 
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yukarı