iPhone 5 Ekranı Kırıldı

Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İphone 5 cihazım var. Ancak ekranı sol kenardan çatladı. Cam ekrana baskı mı yapıyor ne yapıyor bilmiyorum. Böyle çatlağın yanında siyahlık felan var. Ankara'da bunu orijinal değiştireceğim bir yer var mı? İnternete yazdım ama orijinal mi diye emin olamadım. Tahminen kaç tl tutar?

Az önce Asus Zenfone 5'in ekranı çatlama sebebiyle biri konu açmıştı. 350 TL İstemişler. Yetkili servis dışında bir yerde yaptırmayın orjinal diye yan sanayi ekran takarlar. Yetkili servise durumu anlatmanız en doğru karar.

Öncelikle dıştaki cam kırılmış, servise değil de farklı bir firmaya verirseniz 250 liradan aşağı fiyat alamazsın hatta 300 falan isterler.
Bu para kesinlikle cebinden çıkacak olan para.

Ekranda siyahlıklar var diyorsun, sol alt kısımda eğer bir hasar meydana gelmişse sana çok daha pahalıya patlayacaktır.
Bir görsel atar mısın? Nerede nasıl bir siyahlık var görelim.

Benim yakın olarak tanıdığım birisi ekran değişimi yapıyor. Fiyatı piyasadan uyguna yapıyor. İstersen yardımcı olabilirim bu konuda. Şu an fiyat ne kadar bilmiyorum. İstersen öğrenebilirim.

Çok fazla yan sanayi (orjinal olmayan.) Ekran var. Aynı kaliteyi vermeyeceğini onlar da biliyor. Orjinal istiyorsanız en iyisi yetkili servis.

Öncelikle dıştaki cam kırılmış, servise değil de farklı bir firmaya verirseniz 250 liradan aşağı fiyat alamazsın hatta 300 falan isterler.
Bu para kesinlikle cebinden çıkacak olan para.

Ekranda siyahlıklar var diyorsun, sol alt kısımda eğer bir hasar meydana gelmişse sana çok daha pahalıya patlayacaktır.
Bir görsel atar mısın? Nerede nasıl bir siyahlık var görelim.
ImageUploadedByTapatalk1411658431.715609.jpg
ImageUploadedByTapatalk1411658441.698313.jpg

Bahsettiğim siyahlıklar resimde var. Çatlak alan fazla değil. Kamera iyi olmadığından pek net gözükmüyor ama biraz belli oluyor çatlak.

Normal bir çatlağa benzemiyor. Kesinlikle servise götürmelisiniz. Ben GM Discovery'nin ekranına saç kurutma makinesi tuttuğum için dokunmatiğin bazı kısımları bozulmuştu, servise gönderdim hiç ücret almadan tamir edip gönderdiler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı