iPhone 5 iTunes'a bağlanmıyor ve açılmıyor

• Konuyu başlatan 706143
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 856

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
Elimde iPhone 5 vardı, biraz arızalıydı, yaptırdıktan sonra sıfırlamak istedim. Ayarlardan sıfırladım (Sıfırlamaz olaydım.), daha sonra her şey normaldi, başlangıç ekranı geldi, birçok dilde merhaba yazdı, normal şekilde ilerliyordu, sonra yükleme ekranı geldi; sunucuya bağlanma kısmında takılıyor, hata veriyor, yüklemiyor. Önce internet kaynaklı olduğunu düşündüm ama 15-20 kere olmayınca bir şeylerin yanlış olduğunu anladım. Bilgisayara iTunes indirdim (İnternetten biraz bakınca gördüm.), iTunes'da telefon görünüyor ama daha sonra bağlanmada sorun yaşandı deyip bağlanmıyor. Kısacası işin içinden çıkamadım. Telefon lazım, ne kadar çabuk yapabilirsim o kadar iyi olur. Bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Apple destek sayfasını atmanıza gerek yok, ezberledim artık sayfayı. 😁
@Oğuzhan T yardımcı olabilecek biri yok mu? 😞😁

Son düzenleme:
Elimde iPhone 5 vardı, biraz arızalıydı, yaptırdıktan sonra sıfırlamak istedim. Ayarlardan sıfırladım (Sıfırlamaz olaydım.), daha sonra her şey normaldi, başlangıç ekranı geldi, birçok dilde merhaba yazdı, normal şekilde ilerliyordu, sonra yükleme ekranı geldi; sunucuya bağlanma kısmında takılıyor, hata veriyor, yüklemiyor. Önce internet kaynaklı olduğunu düşündüm ama 15-20 kere olmayınca bir şeylerin yanlış olduğunu anladım. Bilgisayara iTunes indirdim (İnternetten biraz bakınca gördüm.), iTunes'da telefon görünüyor ama daha sonra bağlanmada sorun yaşandı deyip bağlanmıyor. Kısacası işin içinden çıkamadım. Telefon lazım, ne kadar çabuk yapabilirsim o kadar iyi olur. Bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Apple destek sayfasını atmanıza gerek yok, ezberledim artık sayfayı. 😁
@Oğuzhan T yardımcı olabilecek biri yok mu? 😞😁
iTunes ile tekrar iOS kurmayı denediniz mi?

iTunes telefonu görmüyor. 😁
Şu şekilde de mi görmüyor?
1. Telefonu kapatın.
2. iTunes yazılımını açın.
3. Telefonun Home butonunu basılı tutun ve USB kablosunu bağlayın.
Bu şekilde iTunes iphone'da bir sorun olduğunu anlayacak ve kurtarma kipine girecektir.

1. Telefonu kapatın.
Bu şekilde iTunes iphone'da bir sorun olduğunu anlayacak ve kurtarma kipine girecektir.
Ben 5S'te aynı problemi yaşadım bu işlemi yaparak sıfırladım. Şu anda sorunsuz kullanıyorum.

1. Telefonu kapatın.
Dediğiniz şekilde yaptım, geri yükle dedim. Oldu, telefon açıldı ama etkinleştirmiyor, etkinleştirmeye kadar geliyor devamı yok. 😁

Son düzenleme:
Dediğiniz şekilde yaptım, geri yükle dedim. Oldu, telefon açıldı ama etkinleştirmiyor, etkinleştirmeye kadar geliyor devamı yok. 😁
Kurtarma ekranında iki seçenek görmelisiniz. Biri sadece güncelleme yaparken bir diğeri iOS'i baştan kurar. Siz hangi seçeneği kullandınız? Ayrıca Apple'ın eski aygıtlardan etkinleştirme desteğini çekeceğini sanmıyorum. :) Bağlantınızdaki sorunları kontrol ettiniz mi? Bu arada hâlâ iTunes üzerinde iphone'u göremiyor musunuz?

Kurtarma ekranında iki seçenek görmelisiniz. Biri sadece güncelleme yaparken bir diğeri iOS'i baştan kurar. Siz hangi seçeneği kullandınız? Ayrıca Apple'ın eski aygıtlardan etkinleştirme desteğini çekeceğini sanmıyorum. :) Bağlantınızdaki sorunları kontrol ettiniz mi? Bu arada hâlâ iTunes üzerinde iphone'u göremiyor musunuz?
Kurtarma modunda iPhone göründü, iki seçenekten önce baştan yükleme yaptım sonra güncelle dedim, ikisinde de olmadı. Sürekli aynı kapıya çıkıyor, oraya kadar geliyor gerisi yok. Telefon acil lazım olmasa bir de yazılı haftam olmasa yapana kadar uğraşırdım. 😁

Bu aygıtta daha önceden kurulu olan bir Apple hesabı var mıydı? Eğer siz iphone'u sıfırlamadan önce başka bir Apple hesabıyla etkinleştirilmişse iphone'u tekrar etkinleştiremezsiniz. Öncelikle ilgili hesaptaki etkinleştirme kilidi kaldırılmalıdır. Aygıtın size ait olduğunu ispatlayabiliyorsanız Apple bu konuda size yardımcı olabilir. Tabii donanımsal bir sorun da olabilir. Cihazı tamir ettirdiğinizi söylüyorsunuz.

Geri
Yukarı