iPhone 5 ön kamera sorunu

Laufeyson

Centipat
Yer
New Asgard
Daha fazla  
Ön kamera siyah ekran veriyor ama arka kamera çalışıyor. Ekran koruyucu yok, yeniden başlatmayı da denedim olmadı.(Malum telefon da eski değiştirmeyi düşünüyorum ama değiştirene kadar kullanacağım)

Yazılımsal sorunlarda ilk karşılaşılan problem kamera açıldığında siyah bir görüntü ile karşılaşılmasıdır. Ön kameradan arka kameraya ya da arka kameradan ön kamera geçiş yapılmaya çalışıldığında sizleri siyah bir ekran karşılayabilir. Sorunun yazılımsal olup olmadığının anlaşılabilmesi için kamera uygulamasını tamamen kapatıp tekrar açın. Çözüm olmadı ise telefonunuzu kapatıp açın. Yine aynı problem devam ediyorsa donanımsal bir sorun vardır diyebiliriz. Bu bir alıntıdır.

DFU ne oluyor acaba çok bilgim yok da?Ve sıfırlarsam imei numarası falan silinir mi?Ayrıca darbe almadı yani alsa da bozulacağını düşünmem çalışmadığı için milyonlarca kez yere attım halen çalışmıyor.
Eğer darbe vs almadıysa bile kendi kendine bozulabilir, ama isterseniz iTunes üzerinden DFU moduyla bir sıfırlayın, belki çözülür de masraftan kurtulursunuz.

DFU ne oluyor acaba çok bilgim yok da?Ve sıfırlarsam imei numarası falan silinir mi?Ayrıca darbe almadı yani alsa da bozulacağını düşünmem çalışmadığı için milyonlarca kez yere attım halen çalışmıyor.
Hayır tabiki telefonunuza bir şey olmaz, tamamen yazılımı silip en baştan yüklemeye yarıyor, internette tonla rehber var.

Yeni konular

Geri
Yukarı