iPhone 5S Hücresel Veri Kullanma Sorunu

Edwin

Kilopat
Yer
İzmit
Uygulamalarda hücresel veri kullanılsını işaretlediğim halde uygulamayı açtığım zaman o işaret kayboluyor. Bunun nedeni nedir? Birde 1-2 uygulama çalışıyor sadece.

iOS 9.1 Beta'lar haricinde çıkmadı. Güncellemesi imkansız. Ayrıca sistemde hata var ise muhtemelen yükleme sırasında çıkan problemlerdir. Cihazın yedeğinin alıp sıfırladığında çözülecektir.

9.1 var şuanda bende,sorun ondan olabilir mi?

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 461
Hayır sende ki "9.0.1". Arkadaşın dediği 9.1 farklı bir sürüm. Eğer hücresel veriyi kullanamıyorsan cihazın orta tuşuna ve kapama düğmesine uzun süre basılı tut ve cihaza reset atıp ayarları tekrar değiştirmeyi dene. Ayrıca Ayarlar içerisinde Genel sekmesi altında ki Profiller bölümünde daha önce yüklediğin bir profilde buna engel oluyor olabilir. Orda da her hangi bir profilin çakışmadığından da emin ol. Eğer bu da işe yaramazsa cihazın yedeğini alıp sıfırlayabilirsin. Sonra yedekten tekrar yüklersin. Sorun düzelebilir.

Denedim olmadı herhalde tek çare sıfırlamakta,araştırdım çözüm sadece sıfırlamak diyor herkes.

Bir sorum daha var uygulamalar kısmında 5 gblık bir alan gösteriyor ama o kadar yer kapladığını sanmıyorum nedeni nedir?

Uygulamaların verileri olabilirler. Genel ayarlar içerisinden saklama alanı ve icloud bölümünde ayrıntılı bir şekilde bakmanı öneririm. Ayrıca eğer yüklenmişse 3. parti yüklediğin profiller veya uygulamalarda (vShare vb.) buna sebep açmış olabilir. Kontrol et.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı