iPhone 5S iOS 11 Şarj Bitmeden Kapanması

xgamexxx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 5S cihazım iOS 11 güncellemesinden sonra %10'da kapanıyor. Şarjı bitiyor ve kimi zaman %29'da da kapanıyor. Ama her zaman %10'da fit ve kesin kapanıyor. iOS 10'da iken böyle bir şey yoktu. iOS 10'a nasıl çevirebilirim veya bu sorun neden yapıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel bir sorun, bende de aynı sorun mevcut. Hatta şarj %10 iken kapanıyor. Geri açtığımda ise %1 şarj kalmış oluyor. Bazen de %1 de kapanıyor geri açtığım da %10 oluyor. :)

Arkadaşlar 5S cihazım iOS 11 güncellemesinden sonra %10'da kapanıyor. Şarjı bitiyor ve kimi zaman %29'da da kapanıyor. Ama her zaman %10'da fit ve kesin kapanıyor. iOS 10'da iken böyle bir şey yoktu. iOS 10'a nasıl çevirebilirim veya bu sorun neden yapıyor?

Genel bir sorun, bende de aynı sorun mevcut. Hatta şarj %10 iken kapanıyor. Geri açtığımda ise %1 şarj kalmış oluyor. Bazen de %1 de kapanıyor geri açtığım da %10 oluyor. :)

BatteryLife uygulamasından bataryanızı test edip ekran görüntüsünü buraya paylaşabilirseniz durum ile ilgili yardımcı olmaya çalışırım.

2013'te çıkmış telefon, 2017'nin, 2018'in güncellemesini kaldırmaması normal. Apple 5S desteğini yakın zamanda kesecek gibi birşey duymuştum ayrıca. O yüzden garantisi bittiyse ve telefon değiştirmeyi düşünmüyorsanız uygun aletlerle (birkaç gün önce kendi 5S'imin bataryasını değiştirirken kullandığım tornavida, ekranı kaldırmak için vantuz, ekranı kaldırdıktan sonra kasadan ayırmak için banka kartı, opsiyonel olarak da ekran konnektörlerini koruyan parçaları almak için cımbız) siz de bataryanızı değiştirebilirsiniz. Sizde de gerekli olur mu bilmiyorum ama benim telefoncudan aldığım batarya için şoklama gerekti, şarjı komple bitirip tekrar doldurmaya çalıştığımda şarj olmadı. Kendinize güveniyorsanız, böyle şeylere merakım var diyorsanız ekran konnektörlerine ve batarya yapışkanına çok dikkat ederek kendiniz değiştirin. Garantisi varsa yollayın gitsin, hiç uğraşmayın acayip stres yaptırıyor adama.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı