Iphone 5S Samsung GALAXY S5'ten daha mi iyi?

Egemen Yıldız

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Arkadaslar merhaba oncelikle iphone 5s almayi dusunuyorum. Iphone'un en sevdigim yani ise android gibi kasma yapmamasi. Asil konu 5s S5 i döver mi? Iphone 6 ve 6S i bekliyeyim mi?

İphone ve Samsung kişinin kendi özelliklerine göre değişebilir. Örneğin film izlemeyi seven ve büyük bir ekranda izlemek isterseniz Galaxy S5 öne çıkıyor. Eğer siz stabil çalışan oyunlarda daha iyi verim almak istiyorsanız İphone 5S öne çıkıyor.
İphone 6 bekle yada bekleme diyemeyeceğim çünkü ekranın büyük olacak yani sizin büyük veya orta boy ekranda hangiisnde çalışma yapmayı severseniz onu alın ama İphone'dan vazgeçmeyin. :like::like::like::like::like:

Iphone 5S al kardeşim bende senine aynı fikirdeyim.Bende Iphone 5S almayı düşünüyorum.Samsung zamanla sorun çıkartabiliyor.

Samsung'un telefon ömrü ortalama 1 yıldır. Yazılım desteğine göre. Bana öyle geliyor. Bak s3'e 4.4.2 yi getirmediler General Mobile Discovery'e getirdiler. Halbuki s3 Gmd'den donanımsal olarak daha iyi.(ramler eşit, işlemci hızı s3>gmd) Ama iPhone öyle değil. Örnek vereyim. iPhone 4 2010 yılında çıktı. 2014 yılına kadar güncelleme alıyor. iPhone ortalama süresi 4 yıldır. Tabii ki yazılım desteği olarak bunu belirteyim. Android al bi 6 ay sonra hantallaşmaya başlar yani kasar ama iPhone öyle değil hiç kasma yapmaz. Sakın Apple fanı demeyin bende s3 kullanıyorum ama iPhone 6 çıkınca bende İOS'a geçiceğim.
Benim düşüncelerim bu. Tabii ki en son karar senin. Hangisini seviyorsan onu al.

Samsung'un telefon ömrü ortalama 1 yıldır. Yazılım desteğine göre. Bana öyle geliyor. Bak s3'e 4.4.2 yi getirmediler General Mobile Discovery'e getirdiler. Halbuki s3 Gmd'den donanımsal olarak daha iyi.(ramler eşit, işlemci hızı s3>gmd) Ama iPhone öyle değil. Örnek vereyim. iPhone 4 2010 yılında çıktı. 2014 yılına kadar güncelleme alıyor. iPhone ortalama süresi 4 yıldır. Tabii ki yazılım desteği olarak bunu belirteyim. Android al bi 6 ay sonra hantallaşmaya başlar yani kasar ama iPhone öyle değil hiç kasma yapmaz. Sakın Apple fanı demeyin bende s3 kullanıyorum ama iPhone 6 çıkınca bende İOS'a geçiceğim.
Benim düşüncelerim bu. Tabii ki en son karar senin. Hangisini seviyorsan onu al.
Aynen sana katılıyorum. Bi sitede Samsung'un müşterilerinin yeni ürünlerine yönelmesi için cihazlarına güncellemeyi bilerek geç çıkardığını okumuştum. Ayrıca Android en iyi telefonlarda bile zamanla kasmalara neden oluyor. Alacaksan Windows Phone veya İOS al.

Kardeş bu ve buna benzer bir çok konu açıldı birçoğunda benim ve birsürü kişinin yorumu var onlara bak. Uzun uzadıya tekrar yazamayacağım ama kısaca:

Android market açık veri sistemi olduğundan marketi ağzına kadar virüs kaynıyor yada programlar boylu boyuna reklam dolu. Ben virüs ve reklamlardan o kadar sıkıldım ki appleye geçeceğim. Çünkü reklamlar o kadar rahatsız ediyorki uygulamaya ücret ödemezsen faydasından çok sinir bozucu bir hal alıyor. Yani androidde de kaliteli olan paralı beleş felan deyil.

Apple ise kapalı veri sistemi sitemi olduğundan ve bütün programlar denenerek markete yüklendiğinden çok güvenilir ve akıcı bir işletim sistemi sunuyor. Ancak kapalı veri sisteminin güvenliği için bluetooth ve nfc gibi bazı özellikler kullanılamıyor.

Senin anlayacağın bu iki işletim sistemi ve marka arasında hangisi hangisini döverden daha büyük sorunlar var bence bunları araştır. Android hangi telefon olursa olsun kişisel veri güvenliği ve marketini düzenlemedikten sonra isterse 50 GB ram koysun 10 kilobaytlık bir virüs telefonu felç etmeye yetiyor. İşin yoksa hard format at felan filan.

Son olarak apple rakip deyildir kalitenin kendisidir. İphone 4s'e bile ios 8 gelirken benim s3'üme kitkat bile gelmiyorsa, 4s bile samsung s5'i dövüyor rahat ol.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler.Benim kafamda Iphone 6 yi veye 6S beklemeli miyim sorusu var elimdeki telefon samsun s3 mini 5 ay önce almistim fakat o kadar kasma yapti telefonu sifirladim.Yani elimde akilli telefon var.Sizce 1 yil sonraya kadar 6s cikar mi cikarsa bekle meli miyim? Teşekkürler.

iphone 6s 1 sene icinde cikacagini dusunmuyorum iphone 6 beklemenide onermiyor zaten 5s alirsan piyasanin en iyi telefonunu almis olcaksin seni rahat 4 5 sene goturur.Ama genede sen bilirsin

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı