Iphone 5S Samsung GALAXY S5'ten daha mi iyi?

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler.Benim kafamda Iphone 6 yi veye 6S beklemeli miyim sorusu var elimdeki telefon samsun s3 mini 5 ay önce almistim fakat o kadar kasma yapti telefonu sifirladim.Yani elimde akilli telefon var.Sizce 1 yil sonraya kadar 6s cikar mi cikarsa bekle meli miyim? Teşekkürler.

Şimdi kardeş apple bu güne kadar hep her yılın eylül, ekim gibi tanıtımlarını yaptı. Yani 2014 bu yıl eylülde iphone 6 çıkacak deniliyor. 6s ise 2015 eylülde gelecektir. Ancak iphone 6 eylülde gelince 4.7 inç olarak gelecek deniliyor, diğer iphone ise 5.4 veya 5.7 inç gelecek deniliyor. Şayet eylülde bu ikisinide tanıtırsa 2015 eylülde 6s gelir. Ancak bu yıl eylülde 4.7 inç olanı tanıtıp, 5.4 inç olanı 2015 yaz ayına bırakırsa 6s 2016'ya gidebilir çünkü binlerce siparişi kavuşturmakta zorlanacaktır. Kısaca 6s için şuan yorum yapmak çok zor bence.

İphone düşünüyorsan kesinlikle 6'yı bekle bende bekliyorum. Çünkü çok daha iyi gelebilir ve haberlere göre 5s fiyatına yakın gelecek öyle olursa 5s aldığına pişman olursun. Şayet böyle olmazsa 6 çıkınca 5s'in fiyatı düşecektir daha ucuza 5s alırsın.

Şunu da belirteyim:
5s çift işlemcili ve işlemcinin biri uykuya geçince diğeri devreye giriyor daha az pil tüketimi ayrıca ios 8'e daha uyumlu oldu. Apple'nin çıkaracağı söylenen iwatch kol saati ayrıca ios 8'le gelen özelliklere tam olarak entegre olabilen, uyumlu bir şekilde üretilmiş. Demek istediğim şu ki:

6s'i beklemen için şuanda görünen bir sebep yok ve iphone 6'yı beğenmezsen direk 5s al. 5s'i küçümseme gayet güçlü ve ios 8'le son derece uyumlu olacaktır. Arada ki fark iphone 6 ve 6s ekranı daha büyük olacak deniliyor. Bu da zevkine kalmış büyük ekran istiyorsan iphone 6 yok 4 inç yeter diyorsan 5s'te yeterli.

Ekran çözünürlüğü konusuna gelince telefonun 2k ekranla gelmesinin hiç bir faydası yok biraz araştırırsan iphone 5s'in ekran çözünürlüğünün yeterli olduğunu görürsün.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı