iPhone 5S sürekli Wi-Fi kopma sorunu

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Kafayı yedim sabah sabah, maksimum 3 saniye bağlı kalabiliyorum bu nedir arkadaş. Sorunu kısaca şöyle özetleyeyim, bu güne kadar hiçbir sorunu olmayan telefon, dün gece bir elektrik kesintisinden sonra bir daha Wi-Fi ağına bağlı kalamaz oldu. Bağlanıyorum 3 saniye sonra düşüyor. Modemi fabrika ayarlarına sıfırladım, telefonun ağ ayarlarını sıfırladım yine fayda yok. Nasıl çözeceğim ben bunu? Whatsapp'dan mesaj geliyor benim 2-3 saat sonra haberim oluyor.

Büyük ihtimalle elektrikler kesilince modeminiz arıza verdi o yüzden bağlı kalamıyorsunuz internete. Telefonla ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Arızayı tespit etmek için;
Öncelikle başka telefon ya da bilgisayarda Wi-Fi ağına bağlanıp kopuyor mu buna bakın. Eğer aynı sorunu yaşıyorsanız modeminiz arızalanmış demektir ve bu modemi sıfırlamakla düzelmez. Modemin yazılımını güncelleyip deneyin. Eğer hala düzelmez ise modemi değiştirmeniz gerekecektir.

Modeminiz sağlam ise (diğer cihazların Wi-Fi bağlantısında normal olarak bağlanıyor, kopma yapmıyorsa) telefonunuz ile alakalı bir sorun var demektir. Ama büyük ihtimalle modeminiz arızalı.

Büyük ihtimalle elektrikler kesilince modeminiz arıza verdi o yüzden bağlı kalamıyorsunuz internete. Telefonla ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Arızayı tespit etmek için;
Öncelikle başka telefon ya da bilgisayarda Wi-Fi ağına bağlanıp kopuyor mu buna bakın. Eğer aynı sorunu yaşıyorsanız modeminiz arızalanmış demektir ve bu modemi sıfırlamakla düzelmez. Modemin yazılımını güncelleyip deneyin. Eğer hala düzelmez ise modemi değiştirmeniz gerekecektir.

Modeminiz sağlam ise (diğer cihazların Wi-Fi bağlantısında normal olarak bağlanıyor, kopma yapmıyorsa) telefonunuz ile alakalı bir sorun var demektir. Ama büyük ihtimalle modeminiz arızalı.
Laptopumdan denedim, oturdum 4k video açtım 20 dakikalık, hiçbir sorun olmadan tamamlandı video. Ne donma, ne kopma hiçbir şey yaşanmadı. Sanırım telefonun miladı doldu. Geçtiğimiz aylarda Xiaomi Mi 11 Lite modelini 3.800₺ gibi bir fiyata görüp beğenmiştim, daha sonra alırım demiştim, keşke almış olsaydım. 5.700₺ olmuş güncel fiyatı. Teşekkürler yine de öneriler için.

Laptopumdan denedim, oturdum 4K video açtım 20 dakikalık, hiçbir sorun olmadan tamamlandı video. Ne donma, ne kopma hiçbir şey yaşanmadı. Sanırım telefonun miladı doldu. Geçtiğimiz aylarda Xiaomi Mi 11 Lite modelini 3.800₺ gibi bir fiyata görüp beğenmiştim, daha sonra alırım demiştim, keşke almış olsaydım. 5.700₺ olmuş güncel fiyatı. Teşekkürler yine de öneriler için.

Telefonu komple fabrika ayarlarına döndürüp deneyin, telefonun yazılım güncelleştirmesi var ise yapıp deneyin. Eğer düzelmez ise bir telefoncuya telefonun Wi-Fi'sini gösterin arızalımı diye. Bunların haricinde yapacak pek bir şey kalmıyor. T

Geri
Yukarı