iPhone 5S'e Jailbreak atmalı mıyım?

Technoonur51

Hectopat
Daha fazla  
Telefonum iPhone 5s telefona Jailbreak atmayı düşünüyorum.
Istiyorum ama korkuyorum.
Sizce ne yapabilirim?
Jailbreak gerekli mi ?
(Bazıları jailbreaksiz iPhone iPhone değildir diyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin kullanım alışkanlıkları farklıdır. Jailbreak yapmaya ihtiyaç duymuyorsanız yapmayın bence.Güvenlik açıklarına daha açık bir hale geliyor sistem.

Ben iPhone 6'ya merak ettiğim için yaptım. Pek bir fark gördüm mü, hayır. Ancak yine de eskisine göre daha çok özgür hissediyorum kendimi. Fakat Jailbreak'ında kendine göre eksileri var. Yapmaya niyetlendiyseniz bunları göz önünde bulundurun.

Bu konuda çok araştırma yaptım kendi çalışmalarıma ve tek tük anketlere(Pek anket değil tanıdığım İphone kullanıcılarına sorarak.)sonuçta 2 yıl olan telefon garantisi bitenlerin %15'i jailbreak kullanıyor.Garantileri bitmeyenlerin ise %3'i jailbreak kullanıyor yani bu %3 oranda merak edip yapıpda pişman olanlar.Bide bu jailbreak yapmayanlar genellikle Apple Store'dan(App Store) 10-15 uygulama almış kişiler(Almıştan kastım paralı uygulamalar.).İnsan 15-20 TL'si boşuna gitmemesi için jailbreak yapmıyor.Ben hiç jailbreak kullanmadım.Bana kendimi başkalarının hakkını yiyiyormuş gibi hissettiriyor(Hissetmiyorum öle zaten.).Ama ben yinede kullanmak istiyorum dersen garantin bitince kullanmanda fayda var.Çünkü Apple jailbreak kullanılmış cihazlarda yazılım desteği sunmuyor.Çünkü Apple kendi yazılımına güvendiğinden en ufak yazılımsal hatada senin telefonunu alıp yenisini veriyor(Tabi bu birazda Apple yedek parça üretmemesinden.).2008'den berri İphone kullanıyorum daha hiç jailbreak gereksinimi duymadım.

Bu konuda çok araştırma yaptım kendi çalışmalarıma ve tek tük anketlere(Pek anket değil tanıdığım İphone kullanıcılarına sorarak.)sonuçta 2 yıl olan telefon garantisi bitenlerin %15'i jailbreak kullanıyor.Garantileri bitmeyenlerin ise %3'i jailbreak kullanıyor yani bu %3 oranda merak edip yapıpda pişman olanlar.Bide bu jailbreak yapmayanlar genellikle Apple Store'dan(App Store) 10-15 uygulama almış kişiler(Almıştan kastım paralı uygulamalar.).İnsan 15-20 TL'si boşuna gitmemesi için jailbreak yapmıyor.Ben hiç jailbreak kullanmadım.Bana kendimi başkalarının hakkını yiyiyormuş gibi hissettiriyor(Hissetmiyorum öle zaten.).Ama ben yinede kullanmak istiyorum dersen garantin bitince kullanmanda fayda var.Çünkü Apple jailbreak kullanılmış cihazlarda yazılım desteği sunmuyor.Çünkü Apple kendi yazılımına güvendiğinden en ufak yazılımsal hatada senin telefonunu alıp yenisini veriyor(Tabi bu birazda Apple yedek parça üretmemesinden.).2008'den berri İphone kullanıyorum daha hiç jailbreak gereksinimi duymadım.
Jailbreak yapılmış cihazı servise verirseniz servis işlem yapmayabilir. Fakat jailbreak geri dönüşü olmayan bir işlem değil. Jailbreak yapılmış cihazı İtunes aracılığıyla fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı