iPhone 6 Deji batarya deneyimi

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Selamlar, 5 yıllık olan iPhone 6 (ablamdan bana kaldı) bataryası artık ölü durumdaydı. Aniden kapanmalar, 20 saniyede uygulamalara giriyordu telefon, sabah %100'den alıp öğlen 4 gibi %30 oluyordu. Okuldayım o sürede, yani teneffüslerde 5 dakika bakıyorsam bakıyordum bir de öğle arası 30-45 dakika bakıyordum. Anlayacağınız berbat durumdaydı ve maksimum kapasite %73 idi. Bataryayı aldım ve 2 güne elime ulaştı. Değiştirirken iFixIt sitesinden çok faydalandım, iPhone'un vidaları çok farklı boyutlara sahip. iFixIt sitesi hangi vidanın nereye takılacağını telefonu geri birleştirirken çok yardımcı oldu. Onun dışında YouTube'dan bir kaç video izleyerek yaptım.

Yanında güzel bir set geliyor, 4 tane tornavida ve bir kaç araç gereç içeriyor. Yanında sağ olsunlar güzel bir telefon tutacağı da hediye etmişler.

Her neyse telefon ilk açıldığında %41 şarjla başladı. Telefon pili ölçüp tartarken %5 gibi bir şarj harcadı. Instagram'a 15-20 gibi saniyede girerken şu an 3-4 saniyede giriyorum. Onun dışında şarjım şu an %22. Değiştireli 1-1.5 saat oluyor. Bu süre içerisinde ara ara 10-20 dakika Instagram Reels'ta takıldım. Batarya iyi gidiyor eskisine nazaran, eskisi olsa çoktan şarja koymuştum. Yarın %100 ile okula gideceğim, geldiğim zaman yeni bir mesaj paylaşacağım değerler hakkında. Onun dışında sormak istediğiniz sorular varsa memnuniyetle cevaplarım.

Hafif şişmiş, kabarmış eski bataryadan görüntüler.
1639073897589.png

1639073906455.png

GM5 Plus ve Huawei GR5 2017 için aldım. Aslında fiyatları fazla uygun değildi ancak piyasadaki sahte ürünlere göre daha kaliteli. Ancak cihazların orijinal bataryası kadar performans alamadık. Servis'te değiştiğinde ekran süresi 6 saat ise Deji 4.5-5 arası verdi. Orijinal ürüne kıyasla en iyi tercih denebilir fiyat performans ve garanti konusunda.

GM5 Plus ve Huawei GR5 2017 için aldım. Aslında fiyatları fazla uygun değildi ancak piyasadaki sahte ürünlere göre daha kaliteli. Ancak cihazların orijinal bataryası kadar performans alamadık. Servis'te değiştiğinde ekran süresi 6 saat ise Deji 4.5-5 arası verdi. Orijinal ürüne kıyasla en iyi tercih denebilir fiyat performans ve garanti konusunda.
Belki iPhone konusunda iddialıdır hocam.

Geri
Yukarı