iPhone 6 Depolama Alanı Seçimi

Eraayy

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda iPhone 6 almayı düşünüyorum ancak merak ettiğim bir konu var. Şu anda Lumia 520 kullanıyorum, telefonda hız konusunda hiçbir problem yok ancak ısınıyor ve 12 GB ( 8 GB + 4 GB hafıza kartı )
Buna rağmen 3-4 GB kadar yerim var. iPhone 6 alırsam 16 GB yeterli mi, yoksa 64 mü almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 6'nın kamerası üst düzey olduğu için çekeceğiniz video ve fotoğrafların boyutları yüksek olacak. Bunları bulut tabanlı sistemlerde saklayacaksanız 16GB yeterli olur. Eğer bu tür işlemler ile uğraşmak istemiyorsanız yüksek depolama alanı olan versiyonunu seçin.

Fazla hafızanın zararı yok. Bütçe yeriyorsa 64 GB alın. Lumia 520'de kullandığınız uygulamalarla iPhone 6'da kullanacağınız uygulamalar bir olmayacak. Bunu da unutmayın.

Aşırı oyun oynayan biriyim. Bunun yanında aşırı video/fotoğraf da çekerim.
4-5 oyun indirdim, (Asphalt 8 vs.) Kaldı 8GB alan. 8GB alan da fotoğraf ve video için gayet yeterli şahsen bana. Dolunca bilgisayara atıyorum. (Ki hiç dolmadı daha.)

6 ya da plus 16GB olduktan sonra ne anlamı kaldı ki o telefonun? Hadi iCloud kullanırsın flash bellekle de resim videolarını toplarsın. Gene de telefonun tadını çıkaramazsın.
iOS 8 bende 4 GB yiyor. 6'larda imovile garageband'le birlikte geliyor muhtemelen 5-6 GB yiyordur. 10 GB işini görecekse ne yaparsın, az oyun oynarsın, video&fotoğraf çeker çekmez aksamı flash belleğe aktarırsın. Tarayıcı geçmişlerini hemen silersin. Böyle sıkarsın telefonu. Satarken de alıcısı çıkacağını pek sanmıyorum.

Peki başka bir telefon önerır mısınız 1500-2000 arası ? LG G2 ya da HTC One şu anda güzel gelmeye başladı, iPhone'u biraz daha düşüneceğim cünkü fiyatı gerçekten yüksek. Bir telefona 2800 direk vermek ıstemıyorum. Aklınızda farklı bir telefon varsa yazabilir misiniz? Güncel, istediğim oyunu oynayabileceğim, kasmayacak bir telefon.

Peki başka bir telefon önerır mısınız 1500-2000 arası ? LG G2 ya da HTC One şu anda güzel gelmeye başladı, iPhone'u biraz daha düşüneceğim cünkü fiyatı gerçekten yüksek. Bir telefona 2800 direk vermek ıstemıyorum. Aklınızda farklı bir telefon varsa yazabilir misiniz? Güncel, istediğim oyunu oynayabileceğim, kasmayacak bir telefon.
Son çıkan telefonlar her oyunu açıyor. iPhone6 dışında S6 öneririm fakat onun da fiyatı yüksek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı