iPhone 6 güzel mi?

6S büyük ihtimal en son güncellemesini alacak. 7. nesil iPad'de de A10 bulunduğu için iPhone 7'nin ömrü daha uzun. Neredeyse %40 IPC farkı da var.
Ben 2 GB RAM'li Apple A10 Fusion'ın IOS 15'i göreceğine inanmıyorum hatta 3 GB RAM'li versiyondan da şüpheliyim, ek olarak belirtirsem bence iPhone 6S Plus ile iPhone 7'yi karşılaştırırsak iPhone 6S Plus hafiflik ve ısınma (açıklık getireyim, 6S Plus çabuk ısınıp çabuk soğuyor, 7 geç ısınıp soğumuyor :) ) dışında çok daha iyi bir cihaz günlük kullanım açısından (cebinizde Powerbank taşıma zorunluluğu yok çünkü, ekran boyutunun büyük olması ise özellikle oyunlarda çok daha avantajlı, tasarım olarak ise kalınlıktan dolayı 6S Plus'u kavraması daha kolay fakat son madde kesinlikle göreceli).

Ben 2 GB RAM'li Apple A10 Fusion'ın IOS 15'i göreceğine inanmıyorum hatta 3 GB RAM'li versiyondan da şüpheliyim, ek olarak belirtirsem bence iPhone 6S Plus ile iPhone 7'yi karşılaştırırsak iPhone 6S Plus hafiflik ve ısınma (açıklık getireyim, 6S Plus çabuk ısınıp çabuk soğuyor, 7 geç ısınıp soğumuyor :) ) dışında çok daha iyi bir cihaz günlük kullanım açısından (cebinizde Powerbank taşıma zorunluluğu yok çünkü, ekran boyutunun büyük olması ise özellikle oyunlarda çok daha avantajlı, tasarım olarak ise kalınlıktan dolayı 6S Plus'u kavraması daha kolay fakat son madde kesinlikle göreceli).

iPad 7. nesilde de 3GB RAM var. iPhone 7+'da da. İşlemcileri de aynı.

Saygı duyarım ama neden 6S+ ile 7'yi karşılaştırdığınızı anlamadım.

1 gb ramin hezimetini yaşarsınız iphone 6 da kesinlikle uzak durun. Uygulamalara girerken uzun uzun bekletir sizi :D ip 6 da 6ste kullandım. Alacaksanız kesinlikle 6s e yönelin arada ki farka gerçekten değer. 6s günlük kullanımda hala oldukça akıcı bir cihaz güncelleme almayacak olsada. Hele ios 12 li cihaz bulursanız kesinlikle güncellemeyin rahat rahat kullanılırsınız. İp 6s ile 7 arasında pek bir fark yok kamera bir de alacağı 1 güncelleme. Ekonomik durumunuza göre tercih yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı