iPhone 6 sessize alma tuşu sallanma ve ekran ses sorunu

ıgyAzalea

Hectopat
Daha fazla  
Bundan 1 ay önce sıfır cihaz aldım. Sessize alma tuşu sessizdeyken normal tekrar sesliye aldığım zaman ise tuşa ellediğim zaman sallanıyor ve telefonu kulağıma dayayıp salladığım zaman ses geliyor. Çıngıraklı yılan gibi. Bir de ekranın sağ orta kısmına elimle hafifçe dokunduğum zaman tık tık diye sesler geliyor. Garantiye gönderirsem değişim yaparlar mı? Değişim yaparlar ise garantim kaldığı yerden devam mı ediyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuş durumu kullanıcı hatası kapsamına girebilir. Fakat Apple müşteri memnuniyeti adına işlem yaparsa eğer sessize alma tuşu değiştirilemediği için Swap cihaz verirler. Yani eski cihazını alıp yeni iP6 verirler. Fakat ekranla alakalı net bir şey söyleyemeyeceğim.

Benim anlamadığım nasıl kullanıcı hatası durumuna girebilir bu tuş zaten toplasan günde kaç defa sessize alınır ki telefon 1 ayda zaten mesajlarda donma yapıyordu whatsapp ve normal mesajlarda atıyorum 2 3 harfe basıyorum gözükmüyor 3ü aynı anda geliyordu whatsappa girdiğim zaman konuşmalar geç açılıyor 1 2 defada telefon kapalı iken açılışta apple logosun da kaldı tekrar güncelleyerek başlattım inşallah zorluk çıkarmazlar

Sonuçta o tuşa müdahale edilmezse tuş bozulmaz. Düşünsene telefonu kutudan çıkarttın bir sorun yok ama kullandıktan belli bir süre sonra bu sorun oluşuyor. Kullanıma bağlı olduğu için kullanıcı hatası kapsamına girer.

Öyle düşünürsek çoğu şey kullanıcı hatasına girer umarım sırf ekrandan dolayı değişim yaparlar. 1 aylık cihazda donmalar ve yavaşlıkta cabası

İyi de tüm markaların prosedürü bu :D Fiziksel hasar var sonuçta sallanınca hareket etti diyorsun tüm fiziksel hasarlar kullanıcı hatasına girer. Mesela özel bir bilgisayar markasında teknik destek uzmanıyım, bu durum bana göre kullanıcı hatasıdır.

Bir siteden baktığıma göre tuş değişimi yapılıp gönderiliyormuş fakat ekrandan dolayı ekran değişimi veya iade yapılıyormuş sonuçları bekleyip göreceğiz artık :)

Ben de iPhone 6 kullanıcısıyım sessize alma tuşu sallanıyor. Sessize aldığımda bazen tuş yukarı çıkmadan kendi kendine sessizden çıkıyor. Ekranın sağ tarafına bastırınca evet bende de tık tık sesi geliyor. Tüm iPhone 6 kullanıcıları böyle mi merak ediyorum. Konuyu takipteyim garantiye verdiysen sonucunu merak ediyorum.

Dün garantiye verdim şöyle diyeyim. Arkadaşımın da 6 kullanıcısı ne bir ses nede ekrandan ses gelme problemi var ayrıca ek olarak benim telefon yeni olmasına rağmen mesajların açılmasında gecikme ve 2 defa çökme yaşadım atıyorum 3 harfe basıyorum hepsi aynı anda çıkıyor bir süre hiç bir şey yazmıyor servisten dönünce bu konu üzerinden haber veririm. Çalışan adam alman Mümkünse 6s veya 7 almanı öneririm dedi 1 2 seneye güncellemesi bitecekmiş galiba

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı