iPhone 6 Sessize Alma Tuşu ve Home Tuşu Sorunu

FemoMadnes

Kilopat
Merhabalar. Telefonumu geçen Salı aldım. Aldıktan birkaç gün sonra sessize alma tuşu çok hafifte olsa sallanmaya başladı. Dün ise farkettim ki home tuşu elimle hafifçe ileri geri getirdiğimde oynuyor ama fazla değil. Ve ayrıca home tuşunun tam ortasına basınca "tık" tarzında ses geliyor ama kenarlara basınca böyle bir ses yok. Bende assistive touch kullanıyorum malum iPhone'larda home tuşu bozulması sıkmış. Sizce bu sorunlar normal midir yoksa kronik mi ? Biraz titiz bir kullanıcıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası bu yanıtlaması zor bir soru, çünkü titiz olduğunuzu belirtmişsiniz yani bazısı böyle şeyleri çok problem yaparken bazısı hiç kale almıyor. Bizim evde bir tane 5s cihaz var onunda home tuşu tık diye ses çıkartıyor ama diğer problemleri bilemiyorum. İyi forumlar. :)

Hocam gayet normal, bu sorun 6S'e kadar böyle devam etti. Lakin sorunda denemez pek, sessiz tuşu devresi kullanıldıkça esniyor gibi birşey bu. Home tuşu herkesde öyledir o kadar kafaya takmayın, sessiz tuşunun olduğu kısmada kürdan yardımıyla bir bakın toz girmiş olabilir, geçen denize gittim kum olmuş telefon sessiz kısmınada kaçmış, çok sert sessize alıyordu kürdan yardımı ile aldım kumu sorun düzeldi.

Home tuşunda herhangi bir kronik sorun yok. Ben iki yıl boyunca aynı iPhone 6'yı kullandım ve donanımsal bir arıza olmadı. Yalnızca ses açma tuşu biraz içine kaçmış gibi yumuşamıştı.

Denedim şu an ve Home tuşu normal sizinkinde. Kenarlara basınca ses çıkmıyor ve ortadan basınca çıt sesi geliyor. %100 basım uygulamadan da işlevi aktif edilebiliyor ayrıca. Herhangi bir sorun yok.

Sessiz anahtarı sallanmaya başladıysa servise gönderin derim. Ben 7 aydır falan kullanıyorum herhangi bir sallanma vs yok. Boşluk yok yani anahtarda. Diğer 2 yıllık cihazımda da yoktu.

Cevaplarınız için teşekkürler. Home tuşu normal ise kullanmaya devam. Sessize alma tuşu ise şöyle; telefonu sallamadıkça oynamıyor fakat elim ile hafifçe aşağı ittirdiğimde çok hafif aşağı iniyor. Bu tuşu sadece 3 kere denemek için kullandım. Şayet normal ise problem yok. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı