iPhone 6 Touch ID çalışmama sorunu

isefakcmz

Hectopat
iPhone 6 64 GB olan telefonu kullanıyorum. Aldığımda parmak izi çalışmıyordu, internetten araştırdım herhangi bir yararlı bilgi bulamadım. Telefonu restore ettim, komple sıfırladım olmadı. Telefonu açtığımda Touch ID bu iPhone'da kullanılamıyor diyor. iOS 10.3.3 de aynıydı. Tüm sürümlerde denedim çalışmıyor. Şu an kullandığım sürüm iOS 11.2 beta 4. Aldığım kişi home butonu değiştirmiş olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Home butonu değişmiş veya arızalı ise telefonu sadece Apple Center’a götürerek parmak izi okuyucu tamirini yaptırabilirsiniz. Apple Center harici tamirciler bu işlemi yapamazlar. Muhtemelen arkadaşımızında dediği gibi ya arızalı yada değişti ama bana kalırsa çalışmıyor şeklinde aldığınıza göre muhtemelen home butonu değiştirildi.

Apple iPhone 6 cihazında bulunan Touch ID'nin hata payı , çalışmama payı düşük bir miktar da olsa vardır.

Aşağıda yazdıklarımı deneyin. Sonuç alamazsanız Apple Servisine götürün.

1. Cihazını en son iOS sürümüne günceller misin?
  2. Parmağının ve cihazının Touch ID sensörünün temiz olup olmadığına bakabilir misin?
  3. Touch ID sensörünün tam çalışması için kaydettiğin parmak izini tamamen tanıması gerekiyor. Yani parmağını tamamen kaplaması lazım.
  4. Ayarlar > Touch ID ve Parola’ya dokun. iPhone’un Kilidini Açma veya iTunes ve App Store seçeneklerinin etkin olduğundan ve bir ya da daha fazla parmak izi kaydettiğinden emin ol.
  5. Başka bir parmağını kaydetmeyi dene.

arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.benatknw cevapladığım 2 soruyo bakma ihtimalim bu arada ios un beta sürümünü yani en ve en son sürümünü kullanıyorum ve hiçbir şekilde parmağımı kaydedemiyorum birde 4 te dediğini yaptım iphone nun kilidini açmak için tıkladım ve iphone tamamlanamıyor diyor yani başarısız diyor başka çözümleriniz varsa söyleyebilirmisin rica etsem

Apple iPhone 6 cihazında bulunan Touch ID'nin hata payı , çalışmama payı düşük bir miktar da olsa vardır.

Aşağıda yazdıklarımı deneyin. Sonuç alamazsanız Apple Servisine götürün.

1. Cihazını en son iOS sürümüne günceller misin?
  2. Parmağının ve cihazının Touch ID sensörünün temiz olup olmadığına bakabilir misin?
  3. Touch ID sensörünün tam çalışması için kaydettiğin parmak izini tamamen tanıması gerekiyor. Yani parmağını tamamen kaplaması lazım.
  4. Ayarlar > Touch ID ve Parola’ya dokun. iPhone’un Kilidini Açma veya iTunes ve App Store seçeneklerinin etkin olduğundan ve bir ya da daha fazla parmak izi kaydettiğinden emin ol.
  5. Başka bir parmağını kaydetmeyi dene.

hiçbir türlü parmağımı kaydedemiyorum kaydedilmiş bir parmak yok iphone nun kilidini açmak için basıyorum hemen başarısız diyor lütfen yardım edin

Home butonu değişmiş veya arızalı ise telefonu sadece Apple Center’a götürerek parmak izi okuyucu tamirini yaptırabilirsiniz. Apple Center harici tamirciler bu işlemi yapamazlar. Muhtemelen arkadaşımızında dediği gibi ya arızalı yada değişti ama bana kalırsa çalışmıyor şeklinde aldığınıza göre muhtemelen home butonu değiştirildi.

Apple center da ne kadara yaparlar tahminen

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı