iPhone 6 ve 6 Plus'a Karşı Samsung Note 3

Daha fazla  
Merhabalar;
Hepimizin bildiği gibi iPhone 6 ve 6+ büyük bir bekleyişin ardından 9 Eylül 20.00'da resmen tanıtıldı.
Kimisine göre iPhone 5S'ten bu yana Apple kendini geliştirdi, kimisine göre hala kendisinden tam beklenileni vermedi. Ancak bu noktada aklıma bir soru geldi. Şimdi, intenetteki teknoloji sayfalarında gördüğüm bir şey aklıma takıldı. Gördüğüm şey şuydu "iPhone 6+ özellikleri Note 3'le eşleşiyor. Pek tabi buradan biraz abartıldığını anlayabilirsiniz. İki farklı firma ve iki farklı işlemciler kullanılırken sizce iPhone ve Galaxy telefonlar arasında kıyaslama yapmak doğru mu? Yani bence kıyaslama devri kapandı gibime geliyor.

Şöyle ki,hepimizin bildiği gibi piyasa rekabet piyasası ve rekabet arttıkça teknoloji ilerliyor ve fiyatlar düşüyor.
Hele ki geçen sene iPhone 5S'is 64 GB'lik versiyonu 3.749 TL gibi dev bir rakamla çıkmış olmasına rağmen bu seneki iPhone fiyatları benim beklediğimin aksine düşmüş. Ben iPhone 6+'ın 128 GB'lik sürümünü 4.500 TL gibi bir fiyatla bekliyordum ama 3.249 TL olduğunu görünce şoke oldum. Bence iPhone fiyat-performans akıllı telefonları dünyasının devi Windows Phone'dan kullanıcı çekmeye çalışmak için böyle bir şey yapmış olduğu kanısındayım.

Ancak yine de hazır konu daha sıcakken şöyle biraz üzerinde duralım ve "Note 4, Note Edge, Galaxy Alpha ve Galaxy S5'in bize sunamadığı ne var bu iPhone 6'larda" diye konuyu başlatalım. Son olarak herhangi bir marka hayranlığı göstermeden olaya nesnel yaklaşmanızı rica ederim.

İyi Günler!

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı