iPhone 6'dan iPhone 6S'e Geçmek Mantıklı mı?

Makaleler
2
Merhabalar. iPhone 6S çıkacağı için iPhone 6'mı satıp yeni modele geçmek istiyorum. Acaba değer mi, ne kadar fiyattan satmalıyım? 1 tane kılcal çizik bile yok telefonda gözüm gibi baktım.

Daha çıkmamış telefon, neyin nesidir belli değil. Neden geçmek istiyorsun? Yine de devrim niteliğinde bir telefon olacağını düşünmüyorum ben, sorunsuz çalışan telefon varken bir üst modele geçmek mantıklı değil bence. Tüm markalar için geçerli bu.

Daha çıkmamış telefon, neyin nesidir belli değil. Neden geçmek istiyorsun? Yine de devrim niteliğinde bir telefon olacağını düşünmüyorum ben, sorunsuz çalışan telefon varken bir üst modele geçmek mantıklı değil bence. Tüm markalar için geçerli bu.
Ileride 2014 model iPhone satmak var 2015 model. Araba gibi. Çok fazla fiyat farkı veremeyeceksem niye ileride zarar edeyim. He tabi zarar olur satarken, zararı minimuma indirmek istiyorum. Yoksa telefonumdan çok memnunum. Şöyle düşün, 5 ile 5s arasındaki satış farkı, fiyat farkı.

iPhone 7 çıkınca 6 terk edilebilir ki o da bütçe varsa. Yoksa iPhone 6'nın ömrü çook daha uzun.
Yukarıda arkadaşa yazdığım aynı metni sana da diyorum. Ek olarak şunu ekleyeyim, S serisi bir öncekine göre her zaman daha iyi oldu. Dediğim gibi eğer atıyorum 100TL fark olsa yeni modelle arasında satar 6S alırım mis gibi. iPhone 7'ye geçerken satmak istediğimde ödeyeceğim fark 200TL ise bu dediğim "upgrade" işlemimi yaparsam 100TL fark ödeyeceğim en yeni telefonu kullanacağım.

Ekleme;
Bütün bu dediklerime artı olarak eski telefonu satmak ile yeni çıkan telefonu satmak Arasında fark çok.

Bir telefon çıksın özellikleri belli olsun öyle karar ver.
Ben fazla bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.

Yav olur da gerek yok ki. iPhone 4S nasıl hala güçlüyse, iPhone 6 da yıllarca öyle kalacak.
Bak benim dediğimi anlamamışsın ama. Ben telefonumdan gayet memnunum. 6S'e Geçme amacım sadece ileride zarardan kurtulmak. Bir de yeni işlemci daha az enerji kullanıyor vs. Deniyor ama bilmiyorum artık. Telefonu 2 kez şarj ediyorum günde.
Bir telefon çıksın özellikleri belli olsun öyle karar ver.
Ben fazla bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.
Telefon çıkmadan satmam lazım yoksa zararda çıkmarım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı