iPhone 6S batarya değişiminden sonra ön kemara çalışmıyor

asetilkoa

Kilopat
Daha fazla  
Selam, iPhone 6S Plus kullanıcısıyım. Telefonumdan gayet memnundum ancak pil sağlığım %60 olduğundan bataryayı değiştirip 2 sene daha kullanırım diyordum. Bu yüzden Akasya'daki Apple yetkili servisine gittim. Benden 800 TL'ye yakın bir para alıp bataryamı değiştirdiler. Telefonu aldığımda direkt kontrol edemedim şarjı 0 verdiler çünkü. Eve gittiğimde ise telefonumun ön kamerası çalışmıyor ve telefon alıcısından ses gelmiyordu. İki olay da batarya değiştirdikten sonra olduğuna eminim ,önceden böyle bir sorunum yoktu. Tekrar aynı yere götürdüğümde başka biri ilgilendi benimle. "Siz bu telefonu tamir ederken bu riskler hakkında bilgi almış olmanız lazım, böyle riskler olabilir her serviste, telefonla konuşurken kablosuz kulaklık kullanabilirsiniz ama kamera için bir şey yapamayız, isterseniz ekranınızı 1800 TL'ye değiştirebiliriz" dediler. Bana asla böyle bir riskin olduğu söylenmedi. Ben ne yapacağımı bilemedim açıkçası. Ben zaten böyle bir sorun yaşa mıyım diye yetkili servise gidip 800 TL bayılmışım gidip uyduruk bir yerde 200 TL'ye yapabilirdim. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, iPhone 6S Plus kullanıcısıyım. Telefonumdan gayet memnundum ancak pil sağlığım %60 olduğundan bataryayı değiştirip 2 sene daha kullanırım diyordum. Bu yüzden Akasya'daki Apple yetkili servisine gittim. Benden 800 TL'ye yakın bir para alıp bataryamı değiştirdiler. Telefonu aldığımda direkt kontrol edemedim şarjı 0 verdiler çünkü. Eve gittiğimde ise telefonumun ön kamerası çalışmıyor ve telefon alıcısından ses gelmiyordu. İki olay da batarya değiştirdikten sonra olduğuna eminim, önceden böyle bir sorunum yoktu. Tekrar aynı yere götürdüğümde başka biri ilgilendi benimle. "siz bu telefonu tamir ederken bu riskler hakkında bilgi almış olmanız lazım, böyle riskler olabilir her serviste, telefonla konuşurken kablosuz kulaklık kullanabilirsiniz ama kamera için bir şey yapamayız, isterseniz ekranınızı 1800 TL'ye değiştirebiliriz" dediler. Bana asla böyle bir riskin olduğu söylenmedi. Ben ne yapacağımı bilemedim açıkçası. Ben zaten böyle bir sorun yaşa mıyım diye yetkili servise gidip 800 TL bayılmışım gidip uyduruk bir yerde 200 TL'ye yapabilirdim. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

Eğer telefonu açabilirseniz anlar iseniz ahizenin olduğu yerde bir Flex olması lazım o Flex'i takmayı unutmuş olabilirler. Çünkü ön kamera ile ahize bağlantılı.

Hocam, Apple servislerinde telefonu teslim ettiğinizde oradaki görevli kişi telefon hakkında tüm testleri yapar ve cihazınızda böyle bir sorun var, bu nedenle bu sorun onarılmadan cihazınızdaki pil vb. diğer sorunları gideremeyiz şeklinde bir yanıt alırsınız.
Örneğin ekranı kırık bir telefonun bataryasını değiştirmez Apple. Teslim aldıktan sonra da onarım formu verip yaptıkları işlemi o forma eklerler. Form içerisinde deforme durumlar da yer alır. Eğer telefonunuzda daha önce bir sorun yoksa yetkili servise ürünü teslim ettiğinizde bu yönde herhangi bir sorun olmadığını belirterek onarım isteyebilirsiniz. Eğer yetkili servis olumsuz yanıt verirse müşteri hizmetleri yardımcı olabilir.

Selam, iPhone 6S Plus kullanıcısıyım. Telefonumdan gayet memnundum ancak pil sağlığım %60 olduğundan bataryayı değiştirip 2 sene daha kullanırım diyordum. Bu yüzden Akasya'daki Apple yetkili servisine gittim. Benden 800 TL'ye yakın bir para alıp bataryamı değiştirdiler. Telefonu aldığımda direkt kontrol edemedim şarjı 0 verdiler çünkü. Eve gittiğimde ise telefonumun ön kamerası çalışmıyor ve telefon alıcısından ses gelmiyordu. İki olay da batarya değiştirdikten sonra olduğuna eminim, önceden böyle bir sorunum yoktu. Tekrar aynı yere götürdüğümde başka biri ilgilendi benimle. "siz bu telefonu tamir ederken bu riskler hakkında bilgi almış olmanız lazım, böyle riskler olabilir her serviste, telefonla konuşurken kablosuz kulaklık kullanabilirsiniz ama kamera için bir şey yapamayız, isterseniz ekranınızı 1800 TL'ye değiştirebiliriz" dediler. Bana asla böyle bir riskin olduğu söylenmedi. Ben ne yapacağımı bilemedim açıkçası. Ben zaten böyle bir sorun yaşa mıyım diye yetkili servise gidip 800 TL bayılmışım gidip uyduruk bir yerde 200 TL'ye yapabilirdim. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

12 senedir bu işi yapıyorum. Riski söylenir ama 1200 TL nedir kardeşim? 800 TL batarya değişmek hele hele daha beter bir durum. Oradakiler resmen sizinle dalga geçmişler. İşi bilen bir çalışan alır bakar Flex kalkmış mı? Flex kalkmış ise takar ve kusura bakmayın der. Ben 450 TL fiyat çektiğimde kaçan müşteriler keşke bunu görse :D

Batarya değişiminde kameranın çalışmama riski mi olur? Söylendiği gibi cihaz alınırken kontrol edilir, şarj soketinin yanındaki vidalarda eksik varsa bile yazılır. Bu sorunların bir kaydı yoksa ve böyle bir şey ile karşılaşabileceğiniz bilgilendirmesinin yapıldığına yönelik bir yazı vesaire yoksa haklı durumda olduğunuzu düşünüyorum.

Vay arkadaş böyle saçma iş yapan servisler esnaflar yüzünden düzgün iş yapan insanlara da gitmeye korkuyor millet. Hem çok yüksek ücretler ödemişsiniz hem de servis kendini ve sizi güvene almak için bilgilendirme yapmalıydı. Haklı olduğunuzu düşünüyorum ama ne yapılabilir nasıl kanıtlanabilir zor bir durum.

Daha önce başka bir yerde onarım görmüş bir telefonu Apple zaten garanti kapsamı dışında bile olsa onarıma almaz. Hakkınızı arayın sonuna kadar. Size imzalattıkları sözleşmede bataryayı yaparken başka yerler bozulursa ben bilmem diye bir madde olmaması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı