iPhone 6S "bu aksesuar desteklenmiyor" hatası

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. iPhone 6S 32 GB telefonum var. 8 9 ay önce kablo kopunca bende 50 liraya bir şarj kablosu aldım. 8 9 aydır sıkıntısız şarj ediyordu lakin bugün taktığımda bu aksesuar desteklenmiyor olabilir diye bir yazı çıktı. Biraz araştırdım şarj soketini iğne ve fırçayla temizledim. Kablonun ucunu kolonyayla silip kurumasını bekledim. Taktım tekrar çalışmadı. Asıl olay burada başlıyor. Bilgisayara kabloyla bağlayınca şarj oluyor. Sorun adaptörde dedim tamam. Lakin powerbankin kısa kablosuyla denediğimde bu seferde adaptör çalışıyor. Ama ikisini (uzun kabloyla adaptörü birleştirip takınca bu aksesur desteklenmiyor diyor. Aslında ikisi de çalışıyor. Acaba yazılımsal bir hata mı var? Neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 46ce1c33-dbf8-45e0-a2c9-af1c2fb9efaf.jpg
    46ce1c33-dbf8-45e0-a2c9-af1c2fb9efaf.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 133
MFi lisansı olmayan bir kablo kullanıyor olabilirsiniz. Bilgisayara bağladıktan sonra mı gerçekleşti bu hata?
Kablonun markası nedir?

MFi lisansı olmayan bir kablo kullanıyor olabilirsiniz. Bilgisayara bağladıktan sonra mı gerçekleşti bu hata?
Kablonun markası nedir?

Hayır normal kullanırken oldu bilgisayara takınca çalışıyor adaptörle çalışmıyor. Markasını inanın hatırlamıyorum. Önerebileceğiniz kaliteli kablo varsa internetten bakayım.

Hayır normal kullanırken oldu bilgisayara takınca çalışıyor adaptörle çalışmıyor. Markasını inanın hatırlamıyorum. Önerebileceğiniz kaliteli kablo varsa internetten bakayım.
Spigen veya Baseud kablolar hocam. Bunlardan vazgeçmeyin :)

Telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Aynı problem bir arkadaşımda da olmuştu ve telefonu sıfırlayıp sorunu çözmüştü. Tabii ki dosyalarınızı, iCloud hesabınızın yedeğini almanızı tavsiye ediyorum.

Spigen veya Baseud kablolar hocam. Bunlardan vazgeçmeyin :)

Telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Aynı problem bir arkadaşımda da olmuştu ve telefonu sıfırlayıp sorunu çözmüştü. Tabii ki dosyalarınızı, iCloud hesabınızın yedeğini almanızı tavsiye ediyorum.

Arkadaşlar şimdi baktımda kablo kökten gitti. Bilgisayara takınca da çalışmıyor yani. Önerebileceğiniz kablo varsa link alırım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı