iPhone 6S Garantinin LCD Panel Değiştirmesi

Konfiçyüs

Hectopat
Daha fazla  
iPhone 6S Plus telefonumu yaklaşık 1 hafta önce garantiye verdim. Telefonu test ettiklerinde Ön mikrofonda sorun olduğu tespit edildi ve bunun için servise alabileceklerini söylediler. Servisin internet sitesinde telefonun onarım durumunu incelerken fark ettim ki telefonun "LCD Panel Modülü Değiştirildi. Testler Tamamlandı." diye bir sonuç ile karşılaştım. Benim telefonumda ekran ile ilgili bir problemim yoktu ve testlerde de ekran ile ilgili bir sorunla karşılaşmamışlardı. Servise alma nedenleri sadece ön mikrofondaki bir sorun içindi fakat neden böyle bir şey yaptıklarını hala anlamış değilim. Son olarak Garanti Notu olarak da aşağıdaki mesajı bana ilettiler. Sizce neden böyle birşey olmuş olabilir?

"Değerli müşterimiz, cihazında yapılan testler sonucunda donanımsal sorun veya sorunlar olduğu tespit edilmiştir. Apple prosedürleri gereği sizin için değişimi yapılmış olan parçanız takıldıktan sonra testler yapılmış olup cihazınızın sorunsuz şekilde çalıştığı onaylanmıştır. Yeni parça bilgileriniz alt kısımda yer almaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için e-posta adresinize gelen Apple müşteri memnuniyet anketine olumlu dönüş yapmanızı rica ederiz. Bu anketlerde sadece Gürgençler Yetkili Teknik Servisimizin hizmetini değerlendirmeye aldığınızı belirtmek isteriz. Servisimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Değişen Parça : EKRAN.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki değişen parça ekran yazıyor. Bu telefonun dış ekranı mı oluyor? Yani telefonu elimize aldığımız zaman gördüğümüz ekran mı değişiyor yoksa içindeki ekran mı değişiyor?

Peki değişen parça ekran yazıyor. Bu telefonun dış ekranı mı oluyor? Yani telefonu elimize aldığımız zaman gördüğümüz ekran mı değişiyor yoksa içindeki ekran mı değişiyor?

Belli ki orjinal servisinde değiştiriyorsun o yüzden endişe etmene gerek yok. İstedikleri şeyi değiştirsinler, zaten sana bunun garantisini veriyorlar. Sen telefonu teslim aldıktan sonra sorununun çözülüp çözülmediğine bak. Çözülmemişse zaten sebebi onlar olduğu için geri alıp sorunu çözmeye çalışırlar. Ama şöyle bir şey de var Apple telefonda sorun görmüşse çözmeden teslim etmez. O yüzden sorun etmene gerek yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı