iPhone 6S Plus ekranında çizgiler

mert_tr52

Centipat
Merhabalar. iPhone 6S Plus telefonum var ve 1 hafta önce telefonla konuşurken ekran siyah oldu. İlk başta düzeldi fakat 2 kez tekrar oldu. 3. oluşunda görüntü tamamen gitti. Bunlar yaklaşık 1 saat arayla yaşandı. Dokunmatik çalışıyor, çağrı geliyor ve cevaplıyorum, ses geliyor ama görüntü yoktu. Telefoncuya sorduğumda ise 300 TL civarı masrafı olur dedi ve darbe almış bu telefon dedi. Halbuki darbe yok. Şu an telefonu yaptıramadığım için öyle kenara bırakmıştım. Elime aldım az önce şans eseri ekrana bastırdım. Yani ekrana kuvvet uyguladım ve görüntü geldi. Her şey düzeldi ama tam sevinirken ekrana tekrar kuvvet uygulayınca renkli çizgiler geliyor. Telefonun üst bölgesine bastırınca siyah ekran düzeliyor fakat renk kaymaları yaşanıyor. Tutturabilirsen dengeyi düzeliyor. Şimdide başka bir sorun ile karşılaşmamak için kapattım telefonu. Görüntü hariç telefonun bütün fonksiyonları çalışıyor. Sorun nedir arkadaşlar? Bazı yerlerde anakart diyor, bazı yerlerde ekran değişecek diyor. Sizce sebebi nedir ve ne kadara mal olur?

Flex gevşemiş gibi. Kendin aç bak

Panel sıkıntılı. Darbesiz flex sıkıntı çıkarmaz. Hareketsiz parçalar. Üstündeki metal koruma yüzünden çıkması, gevşemesi pek mümkün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı