iPhone 6s siyah arka planda beyaz leke sorunu

emrktas

Hectopat
Daha fazla  
iPhone 6s cihaz kullanıyorum yaklaşık 2 yıl oldu cihazı alalı, Amerika cihazı olduğu için Türkiye'de garantisi geçerli değil. Şöyle bir problemim var, ekranda siyah arka plan olduğu zaman orta bölümde kum lekesi gibi beyazlaşma oluyor dağınık bir şekilde( tozlanma tarzı ama ışıksal). Buna benzer çok küçük bir bölüm de sol üst köşede var fakat oradaki siyah ve her arka planda belli oluyor.

Ekran değişimi Apple destekte 560 TL civarı, çok pahalı bana göre. Buranın dışında önerebileceğiniz bir servis veya yöntem var mı onarım için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu elden çıkarmaya gerek yok bence. Zaten iki yıldır kullandığın için garantisi bitmiş olacaktı. Düzgün bir telefon teknik serviste ekran değişimi yapılabilir bence. Iphone 5 cihazın ekranı (camı değil iç aksam) çizgi oluşması ve sarı iz yüzünden 200TL'ye değiştirmişlerdi. Gayet sorunsuz çalışıyor şu an.

ölü piksel değil, test yaptım piksel testi orada görünmüyor, karanlık ortamlarda kullanırken siyah ekranlarda görünüyor.

herhangi bir sonuç bulabildiniz mi konuyla alakalı peki ?

Pek araştırma yapmadım ama donanımsal gibi gözüküyor hocam, ben garantiye yollayıp değişim cihazı alacağım fakat üşeniyorum :D Birde telefonsuz kalmak var işin ucunda, ama %80 donanımsal bir sorun bu yani. Birde telefonumun arka Apple logosunun altına parmağımı bastığımda ses geliyor tık tık.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı